Yurt dışında Kredi Kartı Ve Bankamatik Kartı Kullanılabilir Mi? Yayınlanma Tarihi : 09.04.2020 01:57:09 - 1 yıl önce
321 izlenme321 okunma 1 yorum1 yorum

Yurtdışında Kredi Kartı Ve Bankamatik Kartı Kullanılabilir Mi?


Yurtdışında kredi kartı ve bankamatik kartı kullanmanın daha maliyetli olduğu Düşüncesi, Kartların Yurtdışında Geçerli Olmadığı Düşüncesi Ve Sahtecilik Korkusu Yurtdışında Seyahat Eden İnsanları Nakit Kullanmaya Sevk Ediyor. Yapılan araştırmalar Yurt Dışında Kredi Kartı Ve Bankamatik Kartı Kullanmanın Daha Avantajlı Olduğunu Gösteriyor Uluslararası Geçerliği Olan Kartlara Sahip Ve Yurtdışına Çıkacak Olan Kişilerin Bankalarından Kartların yurtdışında Kullanımında Uyguladıkları Ücretleri Ve Komisyonları Öğrenmeleri Kendilerini Beklemedikleri Extrelerle Karşılaşmalarını Önlemesi Açısından Önem Taşıyor.


Yapılacak Alışverişlerde İhtiyaç Duyulacak Nakit İhtiyacı İçin İse Bulundukları Şehirdeki ATM’leri Kullanabilirler. Bunun İçin İse Doğal Olarak Kredi Kartı Yerine Bankamatik Kartı Tercih Edilmeli. Uluslararası Geçerliliği Olan Kart Şirketlerinin Çoğu Müşterilerine Kartlarını Kullanabilecekleri ATM'lerin Konumlarını "ATM Yeri Bulma " Gibi Mobil Uygulama Hizmeti Sunarak Yardımcı Oluyor. Bunlara İlave Olarak ATM'den Nakit Çekim Ve POS'ta Ödeme Yaparken Eğer Seçenek Sunuluyorsa Bulunulan Ülkenin Yerel Para Birimi Tercih Edilmelidir.


Seyahatte Nakit Taşımak Emniyetli Mi?


Uluslararası geçerliliği olan kartların uygulamak zorunda olduğu güvenlik tedbirleri ve uygulamaları, nakit taşıyanların karşı karşıya olduğu çalınma ve kaybedilmesi riskine karşı oldukça avantajlı olduğu gerçeği konusunda uzmanlar uyarıyor. Uluslararası geçerliliği olan kart firmaları 2O0 den fazla ülkede 38 milyondan fazla noktada güvenli ve kolay hizmet sunarak, seyahat severleri nakit taşımanın getirdiği potansiyel tehlikelere karşı koruma sağlıyorlar.


Yurtdışında Kredi Kartı Ve Bankamatik Kartı Kullanmanın Avantajları


Bu bilgiler ışığında yurt içinde kart kullanan, yurt dışında ağırlıklı olarak nakit kullanmayı tercih eden seyahat severlerin bu eğilimlerinin çok yakın bir gelecekte değişeceği öngörülmektedir. Ayrıca kart kullanımın getirdiği bonus kazanma, mil kazanma avantajlarının Kredi Kartı Ve Bankamatik Kartlarının Yurtdışında Kullanımının Artmasıyla Daha da çoğalacağı anlaşılıyor. 


 Qehraman

Qehraman
Jsjzjz