York Testi Yayınlanma Tarihi : 29.10.2020 21:34:52 - 6 ay önce
64 izlenme64 okunma 0 yorum0 yorum

York Testi


York Testi son zamanlarda üzerinde araştırma yapılan, ilgi gören ve en çok merak edilen konulardan biri oldu. Nasıl meydana geldiğine bakıldığında İngiltere deki York University tarafından ortaya çıkarılmış bir test olduğu görülüyor. Gıda intolerans testinin geliştirilmesiyle meydana getirilen York Testi, aynı zamanda bir çeşit zayıflama yöntemi olarak kullanılıyor. York Testi temelde bireyin hangi besin maddesine karşı ne düzeyde intoleransı olduğunu belirliyor. Yani çeşitli gıdalara karşı vücudun verdiği reaksiyonları saptamayı amaçlayan bir testtir.


York Testinin Faydaları Nelerdir?


En önemli faydalarından biri çağımızın hastalığı olan obezite’ye karşı önlem alınmasına olan katkısıdır. Yine kilo alımının getirdiği hipertansiyon, kalp yetmezliği gibi hastalıklara yönelik olarak York Testi aracılığıyla önlem alınabilir. Her gün tüketilen gıdalarda, mevcutsa vücudumuzda bunlara karşı oluşmuş antikorları tespit ederek hangi gıdaların sağlığımızı tehlikeye attığına dair bilgi edinmemizi sağlar. Test sonucunda kişilerin hangi gıdaya ne kadar mesafeli davranması gerektiği görülür ve daha sağlıklı kalabilmek adına önemli bir adım atılmış olur.


York Testi Nasıl Yapılır?


Parmak ucundan alınan bir kaç damla kan incelenir. Bu inceleme sonucunda vücudun hangi besinlere karşı intoleransı olduğu tespit edilir ve neticeye göre kişiye özel diyet programı oluşturulur.


York Testi Zayıflama Yöntemi Olarak Kullanılabilir mi?


Gıda intolerasında vücut sindirilemeyen maddeyi bir tehdit olarak algılamaz bu da intolerans gösterilen yiyeceğin sindirimde bazı bozukluklar oluşturmasına yol açar ve zaman içinde kilo alımına neden olur. York Testi sayesinde kişinin kilo alımına yol açan besinler tespit edilir ve kişiye özel olan beslenme programı oluşturulur. Yeni oluşturulan beslenme programıyla sindirim kolaylaşır. Vücut daha rahat sindirdiği besinleri aldığı için metabolizma daha hızlı ve daha sağlıklı bir biçimde çalışmaya başlar. Bu da kişinin kilo vermesine yardımcı olur.


 


 Kategoriler :   SAĞLIK Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!