Yılan Yağının Saça Faydaları nelerdir ? Yayınlanma Tarihi : 02.11.2020 04:15:49 - 6 ay önce
80 izlenme80 okunma 0 yorum0 yorum

Yılan Yağının Saça Faydaları


Yılan yağı alternatif tıpta ağrı kesici olarak kullanıldığı gibi asıl şöhretini saç bakımına faydalı olması ile kazanmıştır. Eski Mısır'da özelliğe kelliğe karşı diğer hayvan yağları ile karıştırılarak kullanılmıştır. İçeriğinde bulunan yüksek oranda EPA asidi kelliğe karşı etkin bir tedavi yöntemi olarak kullanılma nedenlerinin başında gelmektedir.


Saça Faydaları


Pek çok insanın modern çağda hava kirliliği, stres, yanlış beslenme ve buna benzer nedenlerle saçlarının dökülmesi ve dökülen saçların yerine yenisinin çıkmaması sorununa yılan yağı başarılı bir çözüm yolu olabilir. Yılan yağı kullanmak saç köklerini güçlendiren, saçı besleyen ve dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlayan doğal bir yöntemdir. Saç dökülmesi konusunda kimyasal kozmetiklerden daha başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz yılan yağı kepeğe karşı da etkilidir ve saçınızı nemlendirir. Hem kadınlar hem de erkekler güvenle kullanabilir.


Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?


Yılan yağını saçınıza direkt olarak uygulayabileceğiniz gibi diğer yağlarla karıştırarak kullanabilir veya yılan yağı özlü bir şampuan tercih edebilirsiniz. Yılan yağını saçınıza direkt uygulamayı tercih ederseniz saçınızda dökülen ve kellik oluşan bölgelere 1-2 damla yılan yağı sürün. Parmak uçlarınızla masaj yaparak yağı iyice yedirdikten sonra 20-30 dakika bekleyerek saçınızı yıkayın. Haftada 3-4 kez bu işlemi tekrarlayın. Eğer başka yağlarla karıştırarak kullanacaksanız tercih edeceğiniz yağlar badem, susam, çam terebentin, zeytinyağı olabilir. Yılan yağı ile karıştırarak elde edeceğiniz bu karışımı tüm saçınıza masaj yaparak yedirin ve 20-30 dakika sonra saçınızı yıkayın. Haftada en az bir kez bu işlemi tekrarlayın. 1 ayın sonunda düzenli kullanımda canlandırıcı etkisi fark edilecektir. Altını çizmekte fayda var; Saçlarınız genetik olarak dökülüyorsa yılan yağı mucizevi bir etki sağlayamayacaktır.


Nerden Temin Edilir?


Yılan yağını bitkisel ürün satan aktarlardan temin edebileceğiniz gibi bazı eczanelerden veya güvenebileceğiniz internet sitelerinden alabilirsiniz.  Aktarınızdan bahsettiğimiz yağ karışımını hazırlamasını da isteyebilirsiniz.


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!