Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş Yapabilirsiniz Yayınlanma Tarihi : 04.10.2019 17:52:11 - 2 yıl önce
1129 izlenme1129 okunma 0 yorum0 yorum

Yasaklı Sitelere Google Translate İle Giriş Yapabilirsiniz


Daha önceleri DNS ve VPN ile yasaklı olan birçok internet sitesine rahatlıkla giriş yapabiliyorduk. Ancak yasaklı internet sitelerine girmenin tek yolu bu değil.  Google Translate'i kullanarak bu sitelere basit bir şekilde giriş yapabilirsiniz.


Yasaklı Sitelere Giriş Yolları Nelerdir?


Google'da yasaklı sitelere giriş yapmanın yollarından biri Google Translate uygulamasını kullanmaktır. Bu yöntem ile VPN ve DNS ayarlarınızda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmıyor.  


Günümüzde çoğu internet sitesine mahkemelerce erişim engeli koyuluyor. Tabi bu engelin mutlaka bir sebebi oluyor. Sebeplerin başında pornografik içerik gelmektedir. Bunun dışında ülke çıkarlarına ters düşen içerik paylaşımı yapan internet siteleri de mahkeme kararınca engellenebiliyor. Bu sitelere yine de giriş yapmak isteyen kullanıcıların aklına ilk gelen DNS veya VPN ayarlarına girerek değişiklik yapmaktır. Bu yöntem işe yarar bir yöntemdir. Ayrıca sıkıntısız ve aktif bir şekilde engellenmiş siteye giriş yapılabilir.


Bir siteye giriş yapmak istiyorsanız ve o site hala ülkenizde yasaklıysa DNS ayarlarınız sayesinde giriş yapabilirsiniz. Ancak kullanılan DNS'ler özellikle de Google DNS başta olmak üzere etkinliklerini kaybetmeleri sebebiyle çok güvenli değildirler. Engellenmiş sitelere girmenin güvenli yollarından biri VPN'dir. VPN ile yasaklı sitelere DNS'den daha güvenli bir şekilde ve daha rahat giriş yapabilirsiniz.


Yasaklı Sitelere Google Translate ile Giriş Yapın


Google'da engellenmiş sitelere girmenin en basit yolu Google Translate'i kullanmaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek basit bir şekilde giriş yapabilirsiniz.


1)Tarayıcınızı açın ve Google Translate Web sitesine giriş yapın.


2)Google Translate sayfasına giriş yaptıktan sonra çeviri bölümüne girmek istediğiniz yasaklı sitenin linkini yapıştırın.


3)Ardından Tercüme et butonuna basın, bir süre basılı tuttuktan sonra Google Translate size linkini girdiğiniz yasaklı sitenin istediğiniz dile çevrilmiş halini sunacaktır.


Bu yöntem ile mahkemelerce yasaklanmış internet sitelerine zahmetsiz ve ek herhangi bir ayar yapmadan giriş yapmış olacaksınız.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!