Yapay Zeka Nedir ve Yapay Zeka Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey ! Yayınlanma Tarihi : 05.10.2019 22:29:54 - 2 yıl önce
496 izlenme496 okunma 0 yorum0 yorum

Yapay Zekanın tanımı Ve Yapay Zeka Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Yapay Zeka AI (Artificial nteligience) makinaların karmaşık problemlere insanlar gibi çözüm üretmesini sağlayan teknoloji demektir. Bazı insanlar tarafından dünyanın sonunu getireceği düşünülse de, günlük hayatımızın her safhasında kullanılmaktadır. Yapay Zekayı "İnsansı bir robot' olarak algılamakta, gerçekte bundan daha fazlasıdır. Evlerimizdeki, ceplerimizdeki elektronik eşyaların birçoğu yapay zeka ile donatılmış durumda. Bunlardan birisi alan Apple Siri: Yapay Zeka jargonunda "Kitap Dahisi" olarak adlandırılıyor.


Siri cevabı çok basit olan sorular cevap verme ve basit emirlere itaat etme gibi yeteneklere sahip. Örneğin Siri'yi kullanarak hava durumunu öğrenebilir, ajandanıza işlediğimiz bir toplantının yerini GPS ile bulmasını ve sizi yönlendirmeyi sağlayabilir... Yapay Zeka topluluğunun yeni bir üyesi olan Amelia halihazırda kullanılan Otonom Cevap Verme Sistemlerinin aksine, müşterilerinin ses tonlarından yola çıkarak onların duygusal hallerini anlayabiliyor ve ona duygularla cevap veriyor. Sadece mantıksal değil, duygusal çıkarımlarda da bulunuyor. 


Birçok Meslek Tehdit Altında


Gelecek 25 yıl içeresinde şu anda olan mesleklerden % 47 ' si Robotlar tarafından yapılacak. Risk altındaki meslekler şöyle ;pazarlamacılar , çağrı merkezi çalışanları , şoförler , hizmetçiler ,fabrika işçileri hatta cerrahlar.. Yeni robotlar sadece bilgileri analiz etmeyip, öğrenmeyi de öğrendikleri için ileride neler yapabileceklerini kestirmek çok güç.


​​​​​​Yapay Zeka Nerelerde


Sağlık alanında Doktorlara göre daha doğru ve daha hızlı teşhis yapmak için geliştiriliyor. Hukuk alanında yasalar ve belgelerin daha hızlı entegre edilmesini sağlayan Yapay Zeka teknolojileri zamanın verimli kullanılmasına katkı yapıyor. Eğitim alanında ise öğrencilere eğitimi daha erişilebilir kılmak, öğretmenlere daha ve fazla zaman kazandırmak ve öğrencilerin takibinde ek destek sağlamak için kullanılıyor.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!