Windows Üzerinde Linux Nasıl Kullanılır ? Yayınlanma Tarihi : 21.10.2019 18:02:16 - 2 yıl önce
438 izlenme438 okunma 0 yorum0 yorum

Windows Üzerinde Linux Nasıl Kullanılır?


Window’da Linux yazılımını çalıştırmak için pek çok seçenek vardır. Windows yazılımı Linux üzerinde çalıştırmaktan daha kolaydır. Çünkü herkes yazılım lisanslarına gerek kalmadan ücretsiz bir Linux dağıtımı ile sanal bir makine kurabilir.


Sanal makineler masaüstünüzdeki herhangi bir iletişim sistemini bir pencerede çalıştırmanıza izin verir. Ücretsiz VirtualBox veya VMware Player’ı kurabilir, Ubuntu gibi bir Linux dağıtımı için bir ISO dosyası indirebilir ve o Linux dağıtımını, sanal bilgisayara standart bir bilgisayara yüklemek gibi kurabilirsiniz.


Linux sisteminizi yeniden başlatmanız gerektiğinde, masaüstünüzdeki bir pencerede yapabilirsiniz. Yeniden başlatma ve tüm Windows programlarınızı geride bırakma gereği yoktur. Zorlu oynlar ve gelişmiş 3D efektler her şey iyi işlemelidir. Ancak muhtemelen bunları kullanmak istemezsiniz.


Ubuntu’yu sanal bir makineye kuruyorsanız onun yerine Xubuntu gibi bir Ubuntu türevi yiklemeyi deneyebilirsiniz. Ubuntu’nun vvarsayılan Birlik masaüstü 3D efektlerini kullanır ve geçmiş masaüstü yaptığı gibi masaüstü arayüzü sanal makine olarak sorunsuz gerçekleştirmez. Xubuntu daha hafif olan Xfce’yi kullanıyor.


Hatta masaüstünüzde Linux uygulamalarını çalıştırmak için VirtualBox’un kesintisiz modunu veya VMware’in birlik modunu kullanmayı deneyebilirsiniz. Sanal makinede çalışır halde olacaklar, ancak pencereleri tek bir sanal makine penceresinde sıkışmak yerine Windows masaüstünüzde olacaklardır.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!