Windows 10'da Oyun Performansı Nasıl Artırılır? Yayınlanma Tarihi : 27.10.2020 10:30:34 - 6 ay önce
77 izlenme77 okunma 0 yorum0 yorum

Windows 10’da Oyun Performansı Nasıl Arttırılır?


Kaliteli oyunlar ve yüksek boyutu olan oyunların karakterleri, oyundaki kaplama ve güzelliklerin önemli ölçüde kaliteleri oyunun içinde saklı bulunuyor. Oyunları oynamak için ise yüksek performanslı bilgisayarlar gerekli ve o bilgisayarın işletim sisteminin son sürüm olması gerekli. Performansı düşük olan cihazların ve ekran kartı düşük olan modellerin oyundaki verdiği kalite, hız, performansı düşük olmakla birlikte kullanıcılar oyunların performansı düşük olduğunda sürekli şikayetçi oluyorlar. 


Ancak bu şikayetlere karşın Windows’un son sürümü olan Windows 10 işletim sistemi oyunlara biraz daha performans havası katmış oluyor. Yani son sürüm işletim sistemi olan Windows 10, kullanıcı oyun oynarken arka plandaki uygulamaları temizleyerek daha iyi performans olanağı sunuyor. Bu performans az da olsa performansı etkiliyor.


En Son Çıkan Güncellemeleri ve Donanımı Yükleyin


Bilgisayar kullanıcıları sürekli olarak bilgisayarlarının performanslarının düşüklüğünden şikayetçi oluyor. Ancak bu şikayetleri gidermek için bilgisayara en son çıkan işletim sistemini yükleme ve en son donanım sistemini takmak gerekli. Oyunları veya diğer programlarda sıkıntı yaşanılıyorsa bilgisayardaki donanımsal, yazılım hatalı sorunları gidermek gerekir. Güncel hayatımızda bilgisayarların en son sürümünü yüklemek basitleşmiş duruma geldi. İnternet aracılığıyla istediğimiz programın dosyalarını ve en son sürümünü İnternet'ten ücretli veya ücretsiz olarak indirmek mümkün hale geldi.


Performansı Yükseltme


Bazen bilgisayarın Harddisk hatalarını gidermek basit bir çözüm yoluyla giderilebilir. Bilgisayarım klasöründe Disk birleştirme bölümüne girerek hataları bulup ve gereksiz bölümleri temizleyerek hem daha çok alan ortaya çıkartıp hem de bilgisayarın performansını artırmış olur. Bilgisayarın performansı her zaman açık kalan uygulamalar ile performansı düşebiliyor bu sorunu gidermek için ise İşlemci bölümüne giriş yaparak arka plandaki uygulamaları temizlemek sorunu giderir.


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!