Windows 10'da İstenmeyen Uygulamalar Nasıl Kaldırılır? Yayınlanma Tarihi : 27.10.2020 18:14:17 - 6 ay önce
90 izlenme90 okunma 0 yorum0 yorum

Windows 10’da İstenmeyen Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?


Microsoft Windows’un en son çıkardığı sürüm Windows 10 işletim sistemi kurarken bazı uygulamaları birlikte kurarak yenilik ortaya çıkartıyor. Ancak bazı kullanıcılar bu durumdan şikayetçi oluyor. Bu şikayetlere çözümler bulunmuş olup kullanıcılara sunuluyor.


Windows 10’ da Program Kaldırma


Microsoft Windows 10 istenmeyen programları kaldırma için Ayarlar bölümünden program ekle- kaldır bölümüne giriş yaparak istenilmeyen programları kaldırma özelliği vardır. Bu şekilde istenilmeyen programları kaldırmak zor gibi gözüküyorsa programlar yoluyla da kaldırılabilir. Ancak kaldırılacak programın ne işe yaradığını öğrendikten sonra kaldırma işlemini yapmakta var çünkü işletim sisteminin zorunlu programlarından biri oldu ise işletim sisteminin çalışmasında sıkıntılar çıkartabilir.  


Windows 10 İşletim Sisteminin Gelişimi


Bilgisayarı kullanıcılar iş hayatında kullanıyor ise ve oyunlarla ilgili kullanımı yoksa Xbox gibi programı kaldırmakta fayda olup, bilgisayarın performansını arttıracaktır. Eğer Ayarlar bölümünden kaldırmakta zorluk çekiyorsa kullanıcı, PowerShell adlı program ile istediği programı hızlı ve kolay bir şekilde kaldırma özelliği mevcuttur. Program yoluyla kaldırılan dosyalar tekrar geri getirme şansı bulunmakta olup ve daha güvenilir olarak kaldırılır. 


Ancak bu program yoluyla kaldırılması için komut sistemle alakası olduğu için bazı kullanıcılar bu sistemden zorlanabilir. Ancak her ikisi’ de güvenli ve kolay bir şekilde programları kaldırma alternatifi oluşturuyor. Windows 10 işletim sistemi yepyeni güncellemelerle üretilip kullanıcılara göre işletim sistemi farkları ortaya koymuştur. 


Her zaman ise rekabet içine girip diğer işletim sistemlerini arkada bırakmayı hedeflemiş olarak görülüyor. Microsoft Windows’ u geçmişten günümüze çok farklı yenilikler ortaya çıkararak kullanıcıların beğenilerini kazanmıştır. Windows 10’ dan önceki işletim sistemlerinde program kurma, kaldırma gibi sorunlar sürekli ortaya çıkmıştı ancak yepyeni sürümüyle gelen Windows 10 işletim sisteminde bu sorunlar kaldırıldı.


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!