Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır? Yayınlanma Tarihi : 17.11.2019 09:30:30 - 2 yıl önce
274 izlenme274 okunma 0 yorum0 yorum

Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?


Windows 10, Microsoft firması tarafından geliştirilen bir işletim sistemi. Microsoft bir işletim sistemi ailesi kurmuş durumdadır. Ve bu ailenin son üyesi ise Windows 10 olmuştur.


1. Neden Windows 10 


Microsoft son işletim sistemi olacağını duyurduğu Windows 10 işletim sistemi, diğer işletim sistemlerinden ayrılarak, tüm platformlar için tek bir sistem olacağı için, gelecekte daha önceki işletim sistemlerine olan güncelleme desteği teker teker kalkacağından, Windows 10 geçmek mantıklı gelmektedir. Daha korumacı, daha aktif, daha stabil ve daha yenilikçi bir işletim sistemi ile karşı karşıyayız.


2. Diğer sürümlerden farkları 


Bilindiği gibi Windows 8 de başlat menüsü olmaması birçok kullanıcıyı üzmüştü. Windows 10 da artık bu dert ortadan kalkarak daha yenilikçi ve daha şık bir başlat menüsü ile karşı karşıyayız. Windows store yenilenerek artık pc kullanıcılarına daha çok önem vermekte ve daha yenilikçi davranmaktadır. Ve en önemlisi çoklu masaüstü ile birçok kullanıcıya hitap etmekte, birçok işi farklı masaüstü özellikleri yapmak mümkün olmaktadır.


Bu özellikler bazı kullanıcılar için mükemmel olsa da, hala eski işletim sistemlerini kullanmak isteyen kullanıcılar, her gün Windows 10 Yükseltme Bildirimi almaktan sıkılmış olacaklardır.


3. Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır? 


Microsoft bunu mümkün kılmasa da sadece ertelemeye izin verse de bunun bir yolunu bulmuş bulunmaktayız. Size 2 seçenek sunacağım. Hangisini kullanacağınıza karar vermek size kalmıştır. 


İlk olarak; Görev yöneticisini açmanız, CTRL + SHİFT + ESC kombinasyonları ile açmanız. Veya ara çubuğundan aramanız. Daha sonra ise, ayrıntılar bölümü, GWX.exe dosyasını bulmak ve sağ tuş işe görevi sonlandırmak olacaktır. Bu bilgisayarınızı tekrar başlatıncaya kadar sizi o bildirimden kurtaracaktır. Bu yolu her bilgisayarı açtığınızda uygulayarak rahat edebilirsiniz.


İkinci olarak; Bilgisayarınızdan KB303355823 güncelleştirmesini kaldırmanız gerekmekte. Bunu da aynı şekilde, denetim masasından yapabileceğinizi unutmayınız.


Ayrıca unutulmamalıdır ki, kişisel bilgilerimizin güvenliği her şeyden önemlidir. Bir işletim sistemini çok seviyoruz diye işletim sistemine destek vermeyen güvenlik güncellemesi vermeyen bir işletim sistemini kullanmak yaşadığımız çağ içersin de sizce ne kadar mantıklıdır.


O yüzden destek verilen ve son işletim sistemi olacak olan Windows 10 kurup güvenli bir internet kullanımı stabil bir bilgisayar deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim. Bildirimleri her ne kadar kapatmış olsak da eninde sonunda Microsoft kullanıcılarına Windows 10 kullanmaya bir şekilde ikna edecektir.Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : Windows 10 Yükseltme Bildirimi kapatmaWindows 10 Yükseltme Bildirimi sorunuWindows 10 Yükseltme Bildirimi engelleme Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!