Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır? Yayınlanma Tarihi : 29.10.2020 08:49:05 - 6 ay önce
111 izlenme111 okunma 0 yorum0 yorum

Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır?


Kullanıcıları sürekli artan Windows 10 sistemi bütün uygulamalarının veri kullanım durumunu göstermektedir. İstediğimiz uygulamanın internet üzerinden ne kadar veri harcadığını görebilmekteyiz. Windows 10 sisteminde veri kullanım durumlarını kullanıcı takip etmek ister ise ve bunu bazı periyot sisteminde istemesi hakkına sahiptir. Bunları yapmak istiyor ise veri kullanım durumunu sıfırlayarak bu işleri yapma hakkı bulunmaktadır.


Veri Kullanımı Sıfırlama


Windows 10 işletim sisteminde veri kullanımı sıfırlama kolay değil ancak imkansızda değildir. Veri kullanım durumunu sıfırlamak için kullanıcılar bu veri kullanımını sıfırlamak için kayıt defter bölümüne girmesi gereklidir. Ancak bu yol zor gibi gözükse de daha basit bir yol ile veri kullanımını sıfırlama durumu vardır. Veri kullanımını sıfırlamak için bazı programlar ile indirip yükleyerek hızlı ve kolay bir şekilde veri kullanımını sıfırlama hakkı bulunmaktadır. Yani internet veya istediği programın veri kullanımını sıfırlama hakkı vardır. Uygulamayı indirirken kullanıcının sistemi 32- 64 bit hangisi ise ona göre indirmesi zorunludur. Programı indirip kurduktan sonra Sıfırla butonuna tıklayarak veri kullanımını sıfırlayabilir ve veri kullanımını görmek isteyen kullanıcılar program yoluyla da veri kullanım durumunu görme hakkı vardır.


Veri Kullanımını Hızlı ve Kolay Olarak Sıfırlama


Kullanıcılar programsız bir şekilde veri kullanımını görmek ister ise Windows 10 işletim sistemine özel olarak görebilir. Bilgisayarın ayarlar bölümünden Ağ ve İnternet klasörüne girerek veri kullanımına bakabilir. Kullanıcılar veri kullanım bilgisine bu şekillerde ulaşabilmektedir. Ancak programsız bir şekilde veri kullanıma ulaşmak isteyen adaylar ayarlar kısmından daha kolay ve hızlı şekilde ulaşabilir ve kullanım ayrıntıları bilgisine de ulaşabilir. Hangi programın detaylı bir şekilde kullanıcılar görmek isterse bu yollara başvurarak kolay ve hızlı bir şekilde veri kullanım durumuna ulaşabilir.


  Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!