Windows 10 USB Tool Nasıl Hazırlanır? Yayınlanma Tarihi : 27.10.2020 18:16:10 - 6 ay önce
91 izlenme91 okunma 0 yorum0 yorum

Windows 10 USB Tool Nasıl Hazırlanır?


Windows 10 sahipleri, işletim sistemlerini bilgisayara yüklemek için DVD sürücüye sahip olmak zorunda değiller. Microsoft tarafından hazırlanan Microsoft Media Creation Tool isimli program sayesinde kullanıcılar Windows 10 yüklemek için flaş bellek kullanabiliyorlar. Bu işi USB tool ile yapmak için ilk ihtiyacınız 3 GB üzeri depolama alanına sahip bir flaş bellek. Belleğiniz USB 3.0 teknolojisine sahipse ve bilgisayarınızda USB 3.0 yuvası varsa Windows 10 USB Tool oluşturma işlemi de kurulum işlemi de daha kısa sürecektir.


Önce Flaş Belleği Formatlayın


Windows 10 USB Tool oluşturmak için öncelikle 3 GB üzeri depolama alanına sahip flaş belleğinizi formatlamanız yani biçimlendirmeniz gerekiyor. Bu işlemi flaş belleği bilgisayara taktıktan sonra belleğin sürücü harfine sağ tuş tıklayıp "Biçimlendir" seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Temiz bir Windows 10 kurulumu için belleği elle biçimlendirmek büyük önem taşıyor.


Microsoft Media Creation Tool İndirin


İkinci aşamada arama motorları üzerinden "Microsoft Media Creation Tool" aramasını yaparak Windows 10 USB tool oluşturma aracını indirebilirsiniz. Bu program son derece basit ve kullanımı kolay bir programdır. Program Windows 10 flaş belleği oluşturmak için kullanıcılara iki seçenek sunar. Bunlardan biri USB flaş bellek, diğeri ISO dosyasıdır. Flaş Bellek seçeneğini tercih edenlerin kesinlikle internet bağlantısına sahip olmaları gerekir.


USB Flaş Bellek mi ISO Dosyası mı seçmeliyiz?


Eğer flaş belleği bilgisayara takıp internet bağlantınız üzerinden her şeyin otomatik olarak yüklenmesini istiyorsanız USB flaş bellek seçeneğini tıklayarak kurulum yapın. Bu seçenek hiç zahmete girmeden Windows 10 kurulum belleği oluşturmanızı sağlar. ISO dosyası seçeneği ise bilgisayarınıza Windows 10 ISO dosyasını indirmek için kullanılır. Bu dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra DVD sürücüye ya da Rufus adlı programla flaş belleğe yükleyebilirsiniz.


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!