Windows 10 Pil Kullanımı Nasıl Görüntülenir ? Yayınlanma Tarihi : 10.11.2020 02:32:50 - 7 ay önce
335 izlenme335 okunma 0 yorum0 yorum

Windows 10 Pil Kullanımı Nasıl Görüntülenir?


Microsoft firmasının yeni bir işletim sistemi Windows 10 ile, yeni özelliklerinin yer alması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Windows 10 işletim sisteminin dikkat çeken özelliklerinden biri de pil tasarrufu ve de pil kullanımı görüntüleme şekillerinde kullanıcıların ilk olarak dikkatlerini çeken özellikler arasında yerini alıyor. Otomatik olarak açılan pil tasarrufu sisteminin özelliğini geri de bırakmış bulunuyor. Pil durumunun kullanımını görüntüleme özelliği ile birçok kullanıcı açısından çok uzun bir süredir bekleniyordu.


Windows 10 İşletim Sisteminde Pil Kullanımını Görüntüleme İşlemi


Windows 10 işletim sisteminde pil kullanımını göstermek için yapılması gereken ilk işlem Başlat menüsüne tıkladıktan sonra ayarlar veya Hızlı İşlem Merkezi olarak yer alan bölüme tıklamak olacak. Bu bölüme tıkladıktan sonra Tüm Ayarlar bölümüne gelerek ayarlar kısmını açın. Daha sonra karşınıza Sistem Ayalarını açın diye bir seçenek çıkacak. Buradan sistem ayarlarını açma işlemini yaptıktan sonra sol kısımda bulunan sekmeler de yer alan tasarruf sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu bölüme tıkladıktan sonra sayfanızda, "Pil kullanımı" bölümünü seçerek pil kullanımınızı görüntüleye bileceksiniz. Açılmış olan sayfalarda son 24 (yirmi dört) saat, 48 (kırk sekiz) saat veya 1 haftalık süre diliminde cihazınızda en çok pili tüketen işlemleri göreceksiniz.


Pil Tasarrufunun Faydaları


Windows 10 işletim sistemiyle gelen yeniliklerden bir tanesi de Ayarlar bölümünde yer alan Pil Tasarrufu Ayarları sistemidir. Bu özellik sayesinde Windows 10 işletim sisteminin arka planda çalıştırmış olduğu uygulamalara ulaşa biliniyor. Ayrıca tablet, telefon veya masaüstü bilgisayarınızın pil ömrünü uzatma işlemlerinde büyük ölçüde yardımcı oluyor. Arka plan da bulunan uygulamaların limitleme ya da bir kaç çeşitli ayarları kolaylıkla yapmanızda büyük bir olanak sağlamış bulunuyor. Pil Tasarrufu bölümüne ulaşabilmeniz için Ayarlar bölümündeki uygulamayı açtıktan sonra Pil Tasarrufu bölümüne girmeniz yeterli oluyor.Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!