Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır ? Yayınlanma Tarihi : 11.11.2020 04:52:20 - 6 ay önce
289 izlenme289 okunma 0 yorum0 yorum

Windows 10 Harita İndirme Nasıl Yapılır?


Haritalar, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Gelişen teknoloji ile birlikte gideceğimiz yeri bulmak artık çok kolay. Birçok cihazda harita uygulamaları söz konusu, telefon, tablet ya da bilgisayarınıza harita uygulamalarını indirerek gideceğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Windows’un son sürümü Windows 10’ da harita uygulaması bulunmaktadır. İster online (çevrim içi) ister daha önce indirdiğiniz harita bilgilerine erişim imkanı sağlayabilirsiniz. Offline kullanım internet bağlantınız olmadığı durumlarda size fayda sağlayacak bir özelliktir. Windows 10 harita uygulaması sayesinde istediğiniz ülkenin haritasını indirebilirsiniz.


Google Maps ve diğer harita uygulamalarında da olduğu gibi Windows 10’daki harita uygulaması ile de şehirlerin haritalarına ulaşabilirsiniz. Offline ve online kullanma imkanı olması sayesinde, internete bağlı olduğunuzda istediğiniz şehrin haritasını indirerek, internet erişimi olmayan yerlerde indirdiğiniz haritaları görüntüleyebilirsiniz. Fonksiyonel harita uygulamasına sahip Windows 10 harita indirme işlemi nasıl yapılır?


Windows 10 Harita İndirme İşlemi


Windows 10 harita indirme işlemi yapılırken öncelikle Windows harita uygulamasının güncel olup olmadığından emin olunmalı ve güncel olan seçilmelidir. Windows 10 harita uygulamasına başlat tuşunda bulunan arama butonuna basarak “Harita” yazınız. Harita uygulamanız güncel ise sol alt köşede yer allan ayarlar kısmından “çevrimdışı harita indir” kısmına gelmeniz gerekiyor. Bu kısımdan indirmek istediğiniz ülkeyi seçmeniz yeterli olacaktır ve ülkeyi seçtiğiniz zaman indirme işlemi başlamış olacak.


İndirme işleminin ardından haritaları tekrar haritalar uygulamasından rahatlıkla bulabilirsiniz. Offline (Çevrim dışı) da kullanılan uygulamanın bu özelliği online (çevrim içi) olana göre biraz eksik kalıyor. Ancak internet bağlantınızın bulunmadığı durumlarda oldukça işlevsel olacak bir program. Windows 10 harita uygulamasını özetlemek gerekirse, online kullanım ve offline kullanım seçenekleri ile her an işlevini koruyan bir uygulama diyebiliriz


 


 


 


 Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!