Whirlpool WMC50522AS Mikrodalga İnceleme Yayınlanma Tarihi : 06.11.2019 12:04:16 - 2 yıl önce
359 izlenme359 okunma 0 yorum0 yorum

Whirlpool WMC50522AS Mikrodalga İnceleme


Mikrodalgaların eski bir cihaz kategorisi gibi göründüğünü düşünüyorsanız, yalnızca yarımsınız demektir. Mikrodalgaların, bir grup olarak diğer aletlerin akıllı güncellemelerinin çoğunu görmediği doğrudur. Örneğin dokunmatik ekranlı bir mikrodalga fırını görmek isterim. Böyle bir şans şimdilik olmamaktadır. Şimdilik, sensörler ve geliştirilmiş pişirme yöntemleri konusunda ılımlı güncellemelerden memnun olmalıyız.


1,200 watt Whirlpool WMC50522AS, konveksiyon veya inverter pişirme gibi yeni mikrodalga özelliklerinin çoğundan yoksun olsa da, tüm testlerimizde iyi performans gösteren yüksek kaliteli bir cihaz olarak değerlendirmeye devam ediyor. Bazen, biraz fazla coşkulu performans gösterdi ve bazı yiyecek öğelerini aşırı pişmiş buluyordu. Bununla birlikte Whirlpool, iyi bir hamburgeri pişirmenin yanı sıra mikrodalga pişirmenin olağan taleplerine dayanacak.


1.110 tl çıkartma fiyatı ile Whirlpool'u makul fiyatlı bir tezgah mikrodalga fırını yapar, ancak 2.2 kübik ayakla karşılaştırdığınızda bu fiyatı daha az sindirebilirsiniz. Panasonic NN-SD997S, 650 tl kadar az bulabilirsiniz. Whirlpool ince bir mikrodalga fırın ancak daha ucuz Panasonic'in daha geniş bir yelpazede pişirme seçenekleri için hem invertör teknolojisi hem de gelişmiş sensörlere sahip olması nedeniyle tavsiye etmek zor olmaktadır.


Whirlpool'un tasarımı herhangi bir sürprizle karşı karşıya değildir ve hiçbir şey Panasonic'in mavi ekran ve zarif dış görünümü ile öne çıkmamaktadır. Whirlpool beyaz, siyah ve paslanmaz çelikten üretilmektedir. Düğmeler ve ekran, iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay hissedilir. Bu dayanıklı genel tasarım ve sağlam yapı, Whirlpool'un uzun süre dayanacağına dair büyük bir güvenirlik verir.


İç kabinin 2.2 cubic feet'si ve yaklaşık 20 inç derinliğindeki Whirlpool WMC50522AS, standart tezgah üstü derinliğinin neredeyse tamamını kapsar. 480 tl'lik Whirlpool, bu mikrodalganın bir dolabın içine yerleştirilmesini sağlayacak bir düzeltme kiti satıyor ve cihaza bitmiş dahili bir görünüm sağlıyor. Birçok gerçek yerleşik birim 2000 tl’den başlayarak bu 1600 tl’lik kombinasyon trim kiti ve mikrodalga satın alımını daha uygun maliyetli ve çekici hale getiriyor. Benzer şekilde boyutlandırılmış 1200 tl’lik Panasonic aynı seçeneği sunuyor ancak trim kitinin maliyeti de oldukça fazla olmaktadır.


Whirlpool ayrıca nem algılayıcıları da içerir, bunlar öncelikle sebzeleri karıştırmak için kullanılır. Bu sensörler iyi çalışır, yemek pişirme işleminden bazılarını alırlar ve aksi halde oldukça sıradan bir mikrodalga olana yararlı bir ilave olurlar.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!