WhatsApp'tan Yeni Özellikler ve WhatsApp Özellikleri Yayınlanma Tarihi : 24.10.2019 23:59:26 - 2 yıl önce
322 izlenme322 okunma 0 yorum0 yorum

WhatsApp’tan Yeni Özellikler ve WhatsApp Özellikleri


WhatsApp, kendini sürekli olarak yenileyen ve gündemde kalmayı başaran bir uygulama olarak biliniyor. Son zamanlarda devamlı olarak yaptığı yeniliklere 2 tanesini daha ekledi.


Bu özelliklerden bir tanesi, görüntülü görüşmenin yapıldığı ekranın küçültülebilmesi oldu. Diğer özellik ise, yalnızca metinden meydana gelen bir WhatsApp durumu oluşturma özelliği oldu.


Bunların yanı sıra WhatApp’ın halihazırda kullanılan pek çok iyi özelliği bulunuyor. İşte mutlaka bilinmesi gereken WhatsApp özellikleri…


İtalik, Kalın ve Üstü çizili mesajlar


Yazılan metin seçilerek araç çubuğunda bulunan üç nokta simgesine dokunulur. Bu şekilde kişi, yazıyı istediği şekilde formatlayabilir.


Emoji bulma


WhatsApp’ta oldukça fazla sayıda emoji bulunuyor. Bu emojiler arasında istenilen emojinin bulunabilmesi için kelime kullanarak arama yapılabiliyor.


Okundu bilgisi


Gönderilen mesajın karşıdaki kişi tarafından görülüp görülmediği, ne zaman görüldüğü bu özellik sayesinde öğrenilebilir. Gönderilen mesaja basılı tutup “bilgi” seçeneğine dokunmak yeterli.


Sessiz gruplar


WhatsApp gruplarında en çok rahatsız olunan durum, pek çok kişiden çok fazla mesaj gelmesi. Bundan rahatsız olanlara kolaylık olarak WhatsApp’ın, grubu sessize alma özelliği bulunuyor. “Grup bilgisi” seçeneğinden bu durum ayarlanabiliyor.


Otomatik yüklemelere son


Telefona gönderilen mesajların otomatik olarak yüklenmesine engel olmak için sohbet ayarlarına girilip “gelen medyayı kaydet” özelliğinin kapatılması yeterli oluyor.


Mesaj işaretleme


Önemli görülen, başka bir zaman dönüp tekrar bakılması icap eden mesajlar olabilir. Bunları kaydetmek için sohbetin üzerine dokunarak “yıldızlı mesajlar” seçeneğinin işaretlenmesi kaydetme işleminin gerçekleşmesini sağlıyor.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!