WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur? Yayınlanma Tarihi : 17.11.2019 09:31:26 - 2 yıl önce
326 izlenme326 okunma 0 yorum0 yorum

WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur?


WhatsApp günümüz teknolojisinde en çok tercih edilen sohbet,  veri alışverişi programlarından biridir.  Telefon numarası üzerinden iletişim kurulma imkanı sağlar.  Rehberinizde olan ya da olmayan kişilerle karşı tarafta da program kurulu ise rahatlıkla iletişim İmkanı sağlar.  Rahatsız edilme durumlarında kişiyi engelleme tercihi de sunulmuştur. 


Whatsapp İle Neler Yapılır?


Mesajlaşmanın yanı sıra medya dosyaları gönderip alabilir,  sesli veya görüntülü konuşabilirsiniz. İletilerin görüntülenme saati isteğe göre gösterilir,  grup halinde yazışma imkanı sağlar.  Son dönemde yeni çıkardığı durum bölümünde ise 24 saat boyunca görüntülenecek video, müzik veya fotoğraf koyma özelliği mevcuttur.  bu durumları kimlerin görüntülediği gözükür durumdadır. WhatsApp karşı tarafa konum gönderme özelliği ile de gönülleri fethetmiştir. 


Ne Kadar Gizli


Size özel yazışmalarınızı kimsenin görmesini istememeniz çok doğal bir durumdur.  Kişilerle yapılan özel görüşmelerin ya da medya dosyalarının gizli olarak kalması içinde imkan sunulmuştur.  Bu işlem için telefon kilidi de yapılabilir.  Yalnız telefon kilidi açıldıktan sonra hiçbir koruyuculuğu kalmayacaktır. 


Whatsapp Şifre Oluşturma


Bazı Android telefonların kendi menülerinin güvenlik bölümünde her dosya için şifre oluşturma kısmı bulunmaktadır.  Bazı anti virüs programlarında da bu özellik mevcuttur.  Bu yöntemleri tercih etmeyen ya da telefonunda bu özellik bulunmayan kullanıcılar ise WhatsApp a şifre koymak için program indirmeleri gerekmektedir. 


WhatsApp Şifre oluşturma konusunda birçok program seçeneği bulunmaktadır.  Aralarından en kullanışlıları WhatsApp Lock veya Smart AppLock dır.  Google play markete girerek WhatsApp Lock veya Smart AppLock programları indirilebilir.  Android cihazınıza programı kurduktan sonra şifre oluşturmak için varsayılan şifre istenir.  Bu şifre genelde 7777 olarak verilmiştir.  İsteğe göre programın ayarlar kısmında desen yada şifre olarak tercihinizi değiştirebilirsiniz. Şifrenizi kimse ile paylaşmadığınız müddetçe WhatsApp ile yaptığınız tüm görüşmeleriniz size özel kalacaktır. 


 


 


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : WhatsApp şifre koymaWhatsApp şifreli girişWhatsApp'a şifre koymak Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!