Whatsapp' a Metin Tabanlı Durum Güncellemesi Yayınlanma Tarihi : 17.11.2019 09:32:30 - 1 yıl önce
293 izlenme293 okunma 0 yorum0 yorum

Whatsapp A Metin Tabanlı Durum Güncellemesi


Whatsapp özellikle son yıllarda en çok kullanılan uygulamalardan birisi. Whatsapp'ın bu denli yaygınlaşmasından sonra ortaya çıkan whatsapp benzeri yazılımlar da whatsapp'ın önüne geçemedi. Günümüzde anlık mesajlaşma uygulamaları arasında zirvede olan whatsapp; milyonlarca kullanıcının iletişim ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor. Whatsapp'ın zirveden ve dillerde hiç düşmemesinin sebeplerinin başında elbette güncelliği ve kullanıcı deneyimini geliştirmek adına yaptığı yeniliklerin eksik olmaması gelmekte. 


Whatsapp daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli olmak için her zaman geliştirilmeye devam ediyor ve her zaman iletişim ihtiyacını karşılayan tek uygulama olmak için çalışıyor. Whatsapp'ın bu denli popüler olmasının sebeplerinden biriside temel iletişim ihtiyacının yanı sıra, diğer sosyal mecralarda olan bir takım özellikleri de bünyesinde barındırıyor olması.


Whatsapp'ta Yer Alan Durum Güncellemesi Nedir?


Bir diğer popüler uygulamalardan birisi olan snapchat ile ortaya çıkan " hikaye paylaşma " özelliği bir süre sonra whatsapp'a geldi. " Snap " olarakta telafuz edilen " hikayeler " özelliği, bir fotoğrafın 24 boyunca paylaşılabilir olup 24 saat sonra otomatik olarak silinmesini esas almakta. İlk başta snapchat tarafında ortaya çıkarılan bu özellik özellikle gençler tarafında oldukça kullanılınca teknoloji devlerinden olan facebook; snapchat'i satın almak istedi. Snapchat bu teklifi kabul etmeyince, whatsapp ve instagram'ı elince tutan facebook, snapchat'ın snap özelliğini önce instagram'a sonra facebook'a ve en sonda whatsapp'a getirdi. Tıpkı snapchat'de olduğu gibi bir fotoğrafın 24 saat boyunca tercihe göre ayarlanan kişiler tarafından görülebilir kılıp 24 saat sonra silinmesini temel almakta olan hikayeler özelliği bahsedilen bu platformlarda tek tek yerini aldı.


Whatsapp'ta Yer Alan Metin Tabanlı Durum Güncellemesi Nedir?


Fotoğraf paylaşımının biraz geliştirilmiş versiyonu haline gelen bu durum, fotoğraf yerine tek bir renk olan zemin üzerine yazılan metinleri ifade etmekte. Whatsapp'ın metin tabanlı durum özelliği ile düz bir zemin üzerine metinler yazılarak durum güncellemesi yapmak mümkün.Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : Whatsapp güncellemesiWhatsapp metin güncellemesiWhatsapp güncelleme sorunu Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!