Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir ? Yayınlanma Tarihi : 11.11.2020 04:16:06 - 6 ay önce
366 izlenme366 okunma 0 yorum0 yorum

Bir Twitter Hesabını Gizleme


Twitter'ın korumalı tweet'leri seçeneği, tweet'leriniz herkese görünür duruma gelmeden Twitter'da yayın yapabilmenizi sağlar. Yalnızca hesabınızı takip etmenize izin verdiğiniz kullanıcılar tweetlerinizi görebilir - Google ve diğer arama motorlarının kendilerine erişimi yok. Gizli tweetler, anonim bir profil ile birlikte, Twitter kullanırken gizliliğinizi korumanıza izin verir.


Korumalı Tweetleri Kullanma


Tweetlerinizi gizleme seçeneğini bulmak için Twitter'a giriş yapın, ana sayfanızın üst kısmındaki dişli çark simgesini tıklayın, sol menüde "Settings" (Ayarlar) 'ı ve ardından "Security and Privacy" (Güvenlik ve Gizlilik) seçeneğini tıklayın ve ardından "My Tweets'ımı Koru" seçeneğini etkinleştirin "Seçeneği gizlilik bölümünde. Tweetlerinize bir yer eklemek için seçeneğin yanı sıra diğerlerinin sizi e-posta adresiniz tarafından bulmasına izin verme seçeneğinin seçimini kaldırın. Birisi sizi takip etmek isterse, takipçinizin yayınlarınıza erişimini onaylama veya reddetme seçeneği bulunur.


Profilinizde Anonim Olmak


Gizliliğinizi Twitter'da sakladığınızdan emin olmak için dişli çark simgesini tıklayıp "Profil Düzenle" yi seçin ve sonra fotoğraf ve resim başlığınızı size benzeyen bir şeye veya boş bırakın. Adınızı değiştirin ve bulunduğunuz yeri, açıklaması ve web sitesini kaldırın. Adınızdaki ve yaşadığınız yerdeki kişisel bilgilerinizin kaldırılması için değişiklikleri profilinize kaydedin.


Twitter Hesabınızı Devre Dışı Bırakma veya Silme ve Yeniden Etkinleştirme


Twitter, ilginç insanlara ve kuruluşlara bağlanmak için mükemmel bir sosyal ağ. Facebook ve Google + 'nın benzer hizmetleri olduğunu ancak Twitter'ın bu ikisinden çok farklı olduğunu söyleyebilirsiniz. Twitter, en sevdiğiniz film yıldızı ya da işletme işadamı ile hemen hemen (eğer Twitter'da olsalar) bir konuşma yapmanıza yardımcı olabilir. Her türlü etkileşimi destekleyen demokratik bir ortam, ancak o zaman herkes için değil, dolayısıyla Facebook kadar popüler değil.


Sadece denemek için bir Twitter hesabı oluşturan insanlar var ve çoğu zaman bunu güncellemek için zaman veya eğilim bulamıyorlar. Bu tür kullanıcılardan biriyseniz ve çevrimiçi varlığınızı Twitter'dan silmek istiyorsanız, hesabınızı nasıl devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.​​​​​​​    


 Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!