Tib Yiyen Siteler İçin Dns Değiştirme Nasıl Yapılır? Yayınlanma Tarihi : 07.11.2019 14:06:03 - 2 yıl önce
455 izlenme455 okunma 0 yorum0 yorum

Tib Yiyen Siteler İçin Dns Değiştirme Nasıl Yapılır?


Teknolojik dönemde olmamıza rağmen internet dünyası üzerinden birçok web sitelerine çeşitli nedenlere bağlı olarak erişim sağlanamamakta ve bu olumsuz durum sonucunda da, birçok internet kullanıcıları tarafından tib yiyen web sitelere erişim sağlanabilmesi açısından dns değiştirme yöntemlerine başvurulabilmektedir.


Tib Yiyen Sitelere Dns Sunucu Ayarları Değiştirme İşe Yarar Mı?


İnternet dünyası üzerinden yasaklı olan web sitelere, tib yiyen web sitelere giriş sağlanabilmesi açısından dns değiştirme yöntemi servis sağlayıcılarına başvurularak erişim olanağına sahip olamayan web sitelerine erişim sağlanabilmesi açısından mevcut İp adresine yerine farklı bir dns sunucusu üzerinden erişim sağlanması söz konusu olabilmektedir.


Ancak, birçok bilgisayar kullanıcılarının gerçekleştirmekte güçlük çekebildiği dns servisinin ayrıca bir tür köprü görevi üstlendiğini ve bu sayede kullanıcılara yalnızca tib yiyen web sitelerine daha kolay ve pratik bir yoldan erişim sağlanması açısından fayda sunduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz.


Web Siteler Neden Tib Yemektedir?


İnternet dünyası üzerinden tib yani erişim engellenmesi yiyen web sitelerin bu olumsuz duruma maruz kalmasının birçok nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler ise şunlardır;  • Kullanıcılarına faydasız hizmetler sunması

  • Toplumun ahlaki yapısının olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilecek yayınlar sunması

  • Bilgisayarların virüs kapmasına zemin hazırlaması gibi birçok nedenler söz konusu olmaktadır.


Bu bakımdan da, devlet tarafından kullanıcıların kimlik bilgileri tespit edilebilmekte ve internet dünyası üzerinden ne tür web sitelere girş yaptığı tespit edilebilmektedir. Kullanıcılar, dns sunucularını ziyaret etmek istediği web sitelerin adres defteri olarak tanımlayabilmesi söz konusu olabilmektedir.


Tip Yiyen Web Siteleri İçin Dns Ayarları Değiştirmek İçin Şu Adımların Takip Edilmesi Gerekmektedir;  • İlk olarak kullanılan bilgisayar üzerinden ''Başlat'' menüsüne giriş yapılmaktadır. Bu kısımda yer alan ''Denetim Masası'' sekmesine giriş yapılarak burada yer alan ''Ağ Ve Paylaşım Merkezleri'' bölümüne tıklanmalıdır.

  • Bu aşamadan itibaren ekranda o anki ağ durumu görüntülenerek buradan ''aktif olan internet bağlantısı'' kısmına tıklanmalıdır. Bu aşamadan hemen sonrasında ekranda beliren ''internet bağlantısı öğeleri'' kısmından ''İnternet Protokolü Sürüm 4'' sekmesi tıklanmalıdır.

  • Bu adımdan hemen sonrasında ise, ekranda beliren ''aşağıdaki dns sunucularını kullan sekmesi'' seçilmeli ve burada yer alan uygun dns sunucuları tercih edilmelidir.

  • Bu işlemden hemen sonrasında da ''çıkarken ayarları doğrula'' seçilerek tıklanır ve hemen akabinde ''tamam'' butonuna tıklanarak işlem sonlandırılmaktadır.

  • Yukarıdaki basit işlemleri gerçekleştirdikten hemen sonrasında da bilgisayarın modemi kapatılarak yeniden açılmalıdır. Bu son işlemden sonrasında artık bilgisayarın yeni ve seri dns adresine geçişi kolayca sağlanması söz konusudur.


Kullanıcılar, yukarıdaki basit adımları kusursuz bir şekilde gerçekleştirerek bu sayede tib yiyen web sitelere kolayca erişim sağlayabilmektedir. Yukarıdaki adımların uygulanması konusunda zorluk çekilmesi durumunda, konu hakkında bilgisi bulunan kullanıcılardan teknik destek alınmasında fayda bulunmaktadır.


 


Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : Tib engelli sitelere girmeTib engelini aşmaTib engelli site dns Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!