Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme Yayınlanma Tarihi : 24.09.2020 02:13:48 - 7 ay önce
124 izlenme124 okunma 0 yorum0 yorum

Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme


Bugüne kadar birçok kadın dizi oyuncularından veya filmlerden gördükleri bayanların saç rengini beğenip aynı renk saç talebinde bulunarak kuaföre gitmiştir. Kuaförden çıktıklarında ise boyattıkları saçların aslında yüzlerine hiç gitmediğini görerek harcadıkları para ve zaman için pişmanlık duyarlar. Peki nedenini hiç merak ettiniz mi? Bunun nedeni kadınların cilt alt tonlarını bilmemeleridir.


İki Ana Cilt Alt Tonu Bulunur


Aslında cilt alt tonu 3'e ayrılır; Sıcak, soğuk ve nötr. Nötr en az rastlanan tür olduğu için cilt alt tonu genellikle sıcak ve soğuk olarak tanımlayabiliriz.


Soğuk Ton


Soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentler pembedir. Sanılanın aksine soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin ciltleri illa ki pembe veya beyaz olmak zorunda değil. Esmer bir kişide soğuk alt tonuna sahip olabilir. Eğer soğuk alt tonuna sahipseniz size yakışacak saç renkleri küllü sarı, düz kahve, şarap rengi, koyu siyah, krem, kumlu kahve, orta sarışın, küllü kahve gibi soğuk saç renkleridir.


Sıcak Ton


Bu alt tona sahip kişilerin cilt altındaki pigmentler sarıdır. Eğer sarı alt tonuna sahipseniz size yakışacak saç renkleri bakır, tarçın, kumral, karamel, altın, çilek sarışın, zencefil, çikolata ve kızıl gibi renklerdir.


Cilt Alt Tonunuzu Belirleyin


Bunu belirlemek için birkaç yöntem bulunuyor. Biz en basit olanı ele alalım. Gün ışığında bileğinizdeki damarlarınızı kontrol edin; damarlarınız mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak alt tonunuz var demektir.


Hem yeşil hem mavi görüyorsanız tebrikler nötr alt tonuna sahipsiniz. Eğer öyleyse sıcak ve soğuk alt tonuna sahip kişilere yakışacak olan saç renklerin hemen hemen hepsi size uygun o yüzden çok şanslısınız.Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!