Telefon İle Milli Piyango Sonuçları Nasıl Sorgulanır? Yayınlanma Tarihi : 11.10.2019 19:02:27 - 2 yıl önce
336 izlenme336 okunma 0 yorum0 yorum

Telefon İle Milli Piyango Sonuçları Nasıl Sorgulanır?


Gelişen teknoloji, insanoğluna birçok kolaylığı beraberinde sunmaktadır. Önceden sıraya girip randevu alınarak yapılan ve günlerce beklenilen işleri artık tek bir hareket vasıtası ile kolayca yapabilme imkanı var. Milli Piyango İdaresi de gelişen teknolojiye ayak uydurup kullanıcıların erişim kolaylığı sağlamasına fırsat vermiştir. Verilen hizmet ile sadece piyango sonuçlarını değil, diğer bütün şans oyunları sonuçlarını öğrenme ve takip etme olanağı da sunuyor. İnternet aracılığı ile sonuç sorgulama hizmetinin yanında telefon ile sorgulama hizmeti de verilmektedir.


Milli Piyango İkramiye Hattı


Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından hizmete sunulan ikramiye hattı, sadece o an olan ikramiyeleri değil geçmişte olan ikramiye ve çekilişleri görmenizi olanağı da sağlıyor. İkramiye, sayısal loto, çekiliş ve şans oyunlarını takip etmek için yapmanız gereken şey çok basit.


Sorgulama Nasıl Yapılır?  • Milli Piyango sorgulamalarını, internet aracılığı ile yapabildiğiniz gibi telefon aracılığı ile de yapabilirsiniz. Cep telefonlarından ya da sabit hatlardan 0312 285 90 66 numaralı ikramiye hattını arayın.

  • Telesekreterin yönlendirmesine uyarak 1'i tuşlayın. Milli Piyango sonuçlarını ya da hangi sonucu öğrenmek istediğinizi belirtin.

  • Öğrenmek istediğiniz çekiliş tarihini aralarına nokta koyarak gün, ay ve yıl olacak şekilde sırayı takip ederek tuşlayın.

  • Tüm işlemlerin onayı için 0'ı, işlemleri iptal etmek ya da en başa dönmek için 1'i tuşlayın.

  • Piyango ya da ikramiye bileti numaranızı tuşlayın.

  • Son olarak tüm işlemlerin doğru olduğunu kontrol edip işlemi onaylamak için 0'ı tuşlayın.

  • Sesli yanıt sistemi ile piyango sonuçlarınızı, varsa çekiliş ya da ikramiye oyunlarını öğrenin.

  • Tüm bu işlemlerin ardından yeni bir sorgulama isterseniz tekrar 1 rakamını tuşlamanız yeterli olacaktır.


 Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!