SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENME SERÜVENİ Yayınlanma Tarihi : 01.11.2019 22:38:30 - 2 yıl önce
318 izlenme318 okunma 0 yorum0 yorum

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENME SERÜVENİ


Matematik önyargısı ile tanımlanacak olursa; rakamlarla formüllerin karmaşık bağlantısı denilebilir. Matematiği seven ve matematik ile ilgilenenlerin tanımı ise; rakamların mantıksal süreçte formüllerle dansı olarak açıklanabilir. Sizin için yanıt ilki ise matematiği sıfırdan öğrenme telaşına girmişsiniz demektir. Bunun için tanımda da bulunduğu gibi ilk yapılacak olan önyargıyı kırmaktır. Çünkü matematik ile hayatın her alanında ister istemez kesişiyoruz. Yaşamsal faaliyetlerimizde bile dolaylı olarak matematiği kullanıyoruz. Matematikten kurtulma yolu bulunmadığı için matematiğin önyargısından kurtulma yolunu denemelisiniz.


Matematik sıfırdan öğrenme yolu ile önyargıların kırıldığı ve anlaşılır hale gelmesi beklendiği sonucuna varılıyor. Bu aşamadan sonra tek yapmamız gereken sizin kavrama yönteminizi tespit etmemiz. En açık hali ile matematiği konu edinmek zaten cepte iken sizin yönteminiz ile de bu yol doğrultusunu belirlemek sıfırdan öğrenme süremizi kısaltacaktır.


MATEMATİĞİN EĞLENCELİ YÜZÜ


Matematik, anlaşıldığı ve başarılı olunduğu takdir de sizin için hobi haline gelecektir. Bunların aşamalarından biri de konulardaki mantıksal kuramları aydınlatmamız ve konu üzerine oldukça fazla örnek soru çözmemiz olacaktır. Sorular üzerinde başarılı olunduğu durumlarda bir diğer soruyu ve sorunun mantığını görmek için heyecan duyacaksınız.


Matematik soruları rakamlardan oluşan bir karmaşa değildir. Matematik soruları sonuca varmanız yolunda geçtiğiniz ahenkli bir melodi, rengarenk çiçekleri barındıran bir patika, gökkuşağını görmek için yağmur ve Güneşin aynı zamanda denk gelmesini beklediğiniz bir zaman dilimidir.Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Etiketler : Matematik öğrenmekMatematik eğitimlerisıfırdan Matematik eğitimiileri seviye Matematik eğitimi Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!