Senetle Borç Veren Bankalar Ve Kurumlar Yayınlanma Tarihi : 24.10.2019 12:47:45 - 2 yıl önce
379 izlenme379 okunma 0 yorum0 yorum

Senetle Borç Veren Bankalar Ve Kurumlar


Yaşamamız boyunca her zaman güllük gülistanlık bir hayat sürmeyiz. Bazen yeri gelir maddi imkânsızlıklardan belimizi doğrultamayacak hale gelir ve borç para arayışına gireriz. Durum böyle olunca hemen aklımıza senet karşılığı para veren yerler aklımıza gelmektedir. Bu durumlarda karşımıza tefeciler diye tabir edilen kavram ortaya çıkacaktır. Bu kavram toplumuzda kötü anlama gelse de bazı kişiler zor durumlarda tefecilere başvur aktadır. Ancak hemen belirtelim tefecilik kanunlara aykırıdır.


Bu durumda ilk tercihleriniz muhakkak ki, yasal olan ve borcu resmiyet döken senet karşılığı para veren kurumlar olmalıdır.


Senet Karşılığı Borç Veren Bankalar


Yasal ve sıkıntı yaratılmayan borçlar genellikle bankadan alınmaktadır. Senet karşılığı borç veren bankalar her işlemlerini yasal olarak gerçekleştirdiği için borç alan taraf siz olsanız bile birtakım hukuki haklara da sahip olabileceksiniz. Senet ile borç almak için kredi notunuzun yüksek olması ilk şarttır. Diğer şartlar ise gelirleriniz ve beyan edebileceğiniz bilgilerin yeterli olmasıdır. Üzerinize kayıtlı taşınmazı olması ise borç alabilmeniz için önemlidir.


Başta ziraat bankası olmak üzere birçok banka ipotek karşılığı senet yaparak kredi imkânı sunmaktadır. Öncelikle senetle borç almak için bankaları tercih etmeniz gerekmektedir. Güncel olarak değişebilen banka tutumlarına karşılık her banka ile bir görüşme gerçekleştirmeniz gereklidir.


Sentle Kredi Veren Firmalar Ve Şirketler


Senetle borç verme gibi yasal olmayan ilanları muhakkak internet üzerinde dolaşırken rastlamışsınızdır. İşte tefecilik denen kavram tam da burada kendisini gösteriyor. Tamamen yasa dışı yollar ile sizlere nakit para verme ve sonrasında ise faizi ile geri alma yükümlülüğü getirmektedir.


Tefeciler sizlere fatura üzerinde mal satmış gibi senetler imzalattırarak sizlere yükümlülük altına sokmaktadır.


Bunun yanı sıra yasal olarak bilinen ancak faizleri oldukça yüksek tutan şirketler, ikrazatçı olarak nitelendirilmektedir. İkrazatçılar tamamen kendilerine tanınan haklar doğrultusunda kişilere senet ile borç vermektedir.


Kuyumcular da tefeciler gibi senet ile borç veren yerler olarak bilinmektedir. Sizlere altın satmış gibi senet imzalatarak borç yükümlülüğüne sokmaktadır. Bu durumda ilk tercihleriniz daima sizlere da hak tanınmış olan bankalar olmalıdır.


 


Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!