Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır? Yayınlanma Tarihi : 06.04.2020 04:05:36 - 1 yıl önce
485 izlenme485 okunma 0 yorum0 yorum

Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır?


Son yıllarda sıklıkla kullanılan ve piyasada tercih edilen akıllı telefonlardan olan Samsung Galaxy serisi, kullanıcılarına rahat kullanılabilirlik ve bir sürü fonksiyon sunuyor. Fakat bazen çeşitli sebeplerden ötürü bu telefonlara format atmak gerekebiliyor ve insanların bu konuda kafası karışabiliyor. Format atmak, telefonunuza virüs bulaşması, sıkıntı çıkaran uygulamalar, telefonunuzu satarken kişisel bilgilerinizi korumak gibi konularda yardımımıza koşan bir yöntem. 


Format atmak ayrıca telefonunuzun şarjının çabuk bitmesinin de önüne geçer. Şunu unutmayalım ki telefonunuza format atmak, telefonunuz içindeki bütün kişisel bilgilerinizi de siler. O yüzden telefonunuzu formatlamadan önce kaybetmek istemediğiniz kişisel bilgilerinizi kaydetmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Bahsedeceğimiz format tekniklerini Samsung Galaxy serisinin her modelinde rahatça uygulayabilirsiniz. Bu üç teknik de telefonunuzda aynı etkiyi yapacaktır ve her teknik diğerinin alternatifi olarak kullanılabilir.


Birinci Yol


Telefonunuzun Menü veya Uygulamalar tuşundan Ayarlara girin. Ayarlarda Gizlilik Ayarları sekmesine girin ve Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini seçin. Bu menüde telefonunuza ait güvenlik şifrenizi girdikten sonra cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Yeniden başlatma işlemi tamamlandığında ise artık telefonunuz formatlanmıştır. Bu seçenekte not düşmemiz gereken ayrıntılardan birisi ise bazı Samsung Galaxy modellerinde izlenecek yolların farklı olabileceği, ama sonuç olarak Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğinin her Samsung Galaxy modelinde olduğudur.


İkinci Yol


Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# numarasını tuşlayıp arama yapın. Böylece format işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.


Üçüncü Yol


Bu yolu uygulayabilmek için telefonunuzu kapadıktan sonra, orta tuş ile açma/kapama tuşuna aynı anda basılı tutmanız gerekir. Bir süre bekledikten sonra ekranınıza bir menü gelecektir ve bu menüden sırayla Wipe Data, Factory Reset, Reboot Now seçeneklerini seçerek telefonunuza format atma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.


 

Kategoriler :   TEKNOLOJİ Etiketler : Samsung Hard formatSamsung telefona Format Atma programı indirSamsung telefon sıfırlama kodu Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!