Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir? Yayınlanma Tarihi : 24.09.2020 02:11:13 - 8 ay önce
89 izlenme89 okunma 0 yorum0 yorum

Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir?


Maşa ve çeşitli saç şekillendirici aletler ile saçlarınıza maşa ve dalga görünümü verebilirsiniz ancak bu yöntem saçlarınıza yıpratacaktır. Saçlarınıza doğal dalga görünümünüvermek isteyip saçlarına zarar vermemesini isteyenler için daha kolay ve doğal yollar ile evde kendiniz de kolayca yapabilirsiniz.


Örgü ile Saçlara Doğal Dalga Görünümü Verme


Saçlarınız hafif nemliyken ya da saçlarınıza saç şekillendirici krem sürdükten sonra bir tarak yardımıyla saçlarınızı örmeye başlayabilirsiniz. Vermek istediğiniz dalga görünümünün nasıl olacağını siz belirleyebilirsiniz. Büyük ve geniş dalgalar istiyorsanız daha büyük örgüler işinizi kolaylaştıracaktır. Saçlarınızı örme işleminizi tamamladıktan sonra sıkı olmak şartıyla 5-6 toka yardımıyla toplayabilirsiniz. Daha sık ve daha küçük dalgalar yapmak istiyorsanız daha sıkı ve daha küçük örgüler yapmalısınız. Saçlarınızı ister saç kurutma makinesiyle ister doğal bir şekilde kurumaya da bırakabilirsiniz. Örme işlemini gece yapıp öyle yatmanız daha verimli olacaktır.


Bigudi ile Saçlara Doğal Dalga Görünümü Verme


İlk önce saçınıza yapacağınız dalganın nasıl olacağını belirleyip bigudinin büyüklüğünü ve genişliğini ona göre belirlemelisiniz. Bigudinin tutuculuğunu artırmak için saçınızı nemlendirebilir ya da saçınıza şekillendirici sürebilirsiniz. Eğer düz saçlara sahipseniz dalga görünümünü daha belirgin yapmak için daha ince bir bigudi kullanabilir ve daha ince sarabilirsiniz. Saçınızı taradıktan sonra ellerinizle saç uçlarınızı düzeltin ve küçük hamleler ile saçlarınızı bigudiye sarmaya başlayın. Bigudiyi sardıktan sonra dip kısma pens koyarak saçınızın açılmasını önleyebilirsiniz.


Topuz ile Saçlara Doğal Dalga Görünümü Verme


Saçlarınızın daha sağlıklı görünmesi için bakım yapmanız şarttır. Besleyici bakım kremleri ile bakımınızı yaptıktan sonra yıkayınız. Nemli saçlarınıza şekillendirici uygulayıp saçlarınızı kendiliğinizden kurumasına bırakabilirsiniz. Doğal dalgaların oluşmasındaki en önemli adım da saçlarınız kuruduktan sonra ikiye ayırıp topuz şeklinde toplayabilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra topuzunuzu açıp saçlarınızı parmaklarınızla tarayabilirsiniz.Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Etiketler : saç kürlerisaç bakımıdogal saç kürlleri Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!