Ps4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür? Yayınlanma Tarihi : 20.11.2019 11:08:11 - 1 yıl önce
345 izlenme345 okunma 0 yorum0 yorum

Ps4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?


Ps4 yani playstation 4 zaman içerisinde hızı düşer ve oyun kalitesi de hızla beraber düşer. Ps4 performansında düşüklük ve oyun sırasında yavaşlama gözlediğiniz anda sıfırlama işlemini yapmanız en mantıklı çözüm olarak karşınıza çıkacaktır. Ps4'e sahip olan kullanıcılar oyun esnasında yavaşlama ve oyun kalitesinin düştüğünü ve fsp düşüklüğü olduğunu dile getirmektedirler. Peki fsp düşer ve cihazınız yavaşlarsa ne yapmanız gerekmektedir? Bunun için ise cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlanması gerektiğini bu sıfırlamanın cihazınız için en doğru ve kalıcı bir durum olacağını belirtmişlerdir.


Ps4 Fabrika Ayarlarına Neden Döndürülür?  • Ps4 oyun esnasında kastığı için diğer bir deyişle yavaşladığı için .

  • Fsp si düştüğünden dolayı.

  • Cihaz yavaşladığı ve takılmalar olduğundan.

  • Cihaz güncellemeleri kaldırmadığı için.

  • Ps4 Fabrika Ayarlarına Dönmek İçin İzlenecek Yol


Öncelikli olarak cihazın güncel olup olmadığına bakılmalı eğer güncel değil ise güncelleme yapılmalı. güncel olduğunda fabrika ayarlarına sıfırlanırsa daha güncel sürüm fabrika ayarlarına döneceği için daha hızlı ve kaliteli bir hizmet almanız kolaylaşacaktır. Ps nin ana ekranından ayarlar bölümüne girerek psn kısmına giriş yapılmalı. Psn girişi yapıldıktan sonra karşınıza ana ps4 sistemini etkinleştirme butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayarak karşınıza çıkacak olan devre dışı bırak butonuna tıklayarak ps4 ü yeniden başlatın.


Ps4 ana sisteminden çıktıktan sonra tekrar ayarlara giriş yapılarak sıfırlama seçeneğini seçin ve burada karşınıza gelecek olan ps4 sistemini sıfırla seçeneği seçilerek karşınıza çıkacak olan tam ve hızlı seçeneğinden tam ı seçerek komple sıfırlama işlemini başlatmış olursunuz. Bu işlemden sonra cihazınızda bulunan bütün oyun ve hesaplar silinecektir.


Bu işlemde bittikten sonra cihazınızın sıfırlama işlemi başlamış olur ve bu işlem ortalama olarak 1 saat sürer bittikten sonra ise cihaz yeniden kurulabilir hale gelir. Tekrar kurulum yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER - TEKNOLOJİ Etiketler : Ps4 Fabrika AyarlarıPs4 Fabrika Ayarlarına döndürmePs4 Fabrika Ayarlarına nasıl döndürebilirim Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!