PlayStation 4 Pro Oyunları Nasıl Geliştirecek Yayınlanma Tarihi : 19.10.2019 20:40:48 - 2 yıl önce
325 izlenme325 okunma 0 yorum0 yorum

PlayStation 4 Pro Oyunları Nasıl Geliştirecek


PlayStation 4’ün ardından Kasım ayında piyasaya çıkan PlayStation 4 Pro gelişmiş donanımı ve artan hızı ile fark yaratıyor. Pro 4, oyuncuların şimdiye dek karşılaşabileceği en yüksek tepkime hızına ve netliğe sahip. 4K çözünürlük kalitesiyle güçlü bir oyun konsolu olan PlayStation 4 Pro daha yüksek oyun keyfini ikiye katlıyor. Uzun zamandır hakkında konuşulan ve nihayet piyasaya çıkacağı duyurulan ve tanıtımını yapılan, Sony’nin çıkardığı bu yeni model heyecan yaratıyor.


4K çözünürlük ve HDR görüntüleme desteğiyle birlikte gelen PlayStation 4 Pro şu an için mükemmel bir oyun konsolu. 4K televizyona ya da bir monitöre sahip olanlara yüksek grafik kalitesiyle, keskin görüntü ayrıcalığıyla oyun oynama imkanı sunuyor. Çözünürlüğü daha düşük bir televizyonda bile harika görüntüler sunan PlayStation 4 Pro oyunları nasıl geliştirecek, hangi özellikleri getirdi, meraklıları için açıklamalara devam edelim.


PlayStation 4 Pro’nun özellikleri


Boyutları: 295 x 327 x 55mm / 3,3 kg


İşlemci: 8 çekirdek 2.13 GHz AMD, Jaguar işlemci


Grafik İşlemci: 911 MHz çekirdek hızı, 36 GCN çekirdeği, 4,2 TFLOP hesaplama gücü


RAM: 6,8 GHz 8 GB GDDR5


Dahili hafıza:1 TB


Medya desteği: DVD, Blue-ray


Wi-Fi: : 802,11 a/b/g/n/ac


Bluetooth: v4.0


Bağlantılar: USB 3,0 (x3), HDMI 2.0a


Belirtilen özelliklere bakılırsa PlayStation 4’den çok daha üstün olduğu görülüyor. Bir önceki versiyonda 1,6 GHz olan işlemci frekansı 2.13’e çıkarılarak yaklaşık %30’luk bir artış sağlanmış. Grafik işlemcide görülen rakamlar da Graphics Core Next çekirdek sayısının ve toplam hesaplama gücünün ikiye katlandığını gösteriyor. Bu da çözünürlüğün yükseldiğinin bir göstergesi. Artmış olan bellek ve depolama alanı genel performansı çok olumlu etkiliyor.


Türkiye fiyatı ne kadar?


10 Kasım tarihinden itibaren piyasaya sürülecek ve satışı yapılacak olan ve dünyada en fazla tercih edilen oyun konsolları arasında yer alan PlayStation 4 Pro’nun ülkemizdeki fiyatı 1699 TL olarak belirlenmiş.


PS4’den PS4 Pro’ya oyunların aktarılması


Sony bu konuya da açıklama getirmiş bulunuyor. Dert etmenize, fazla bir uğraş vermenize gerek kalmadan oyunlar yeni versiyona bir Ethernet kablosu ile kolayca aktarılabilecek. Bu yolla eldeki bütün oyunlar, ekran görüntüleri, videolar, kayıtlı dosyalar, çabucak yeni versiyona geçirilebilecek.


Ayrıca Sony, PS4 Pro için 69 oyun geliştirmiş durumda. Bu sayının yıl sonunda 45’e ulaşması planlanıyor.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!