Okul İçin Kolay Saç Modelleri ve Yapılışı Klasik Saç Örgüsü Yayınlanma Tarihi : 20.09.2020 18:40:24 - 8 ay önce
122 izlenme122 okunma 0 yorum0 yorum

Okul İçin Kolay Saç Moadelleri ve Yapılışı Klasik Saç Örgüsü


Klasik saç örgüsü okul açıldıgı zamanda  yapılacak hem pratik hem de en güzel bir saç modelidir. Saç örgüsünün çok zor olduğu düşünülse de aslında çok kolay bir yapımı vardır. Bu örgü modelinin birçok çeşidi vardır. Klasik saç örgüsü, balık sırtı saç örgüsü, mısır örgüsü çeşitleri arasındadır. Fakat en kolayı klasik saç örgüsüdür. Yaparken saçınızı üçe ayırarak başlamanız gereklidir. Tek elinizde üç tutamı tutarken sağdan bir tutamını sola atıp soldan bir tutamını sağ tarafa atmalısınız. Saçınızı örerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise orantılı ayırdığınızdır. Bu kadar basittir ve bitene kadar aynı gider. Okula giderken yapmak da kolayınıza gelecektir.


Mısır Örgüsü


Mısır örgüsü klasik örgüye göre daha kolaydır. Ama görünümü açısından zor gibi görünür. Klasik örgüde saçınızı üçe ayırır iken mısır örgüsünde ikiye ayırmanız gereklidir. Tek elinizle iki tutamını tutup diğer elinizle örmelisiniz. Sağdaki tutamdan çok ince olacak şekilde sola atıp soldaki tutamdan çok ince olacak şekilde sağa atmanız gereklidir. Deneye deneye öğreneceksiniz. Saçın bitimine kadar böyle devam edip saçınızı bağlayabilirsiniz.


Üstten Yarım At Kuyruğu


Okula gidilirken en çok tercih edilen saç modeli olduğu düşünülüyor. Çok basit bir saç modelidir. İki dakikada yapabilmeniz mümkündür. Saçınızı hiçbir şekilde ortadan ayırmadan, saçınızın hepsini olmayacak şekilde sadece üstten bir tokayla bağlamanız gerekli. Fakat önden bir sağdan bir soldan iki tutam bıraktığınız zaman daha güzel bir görünüm sağlayacaktır. Bağladığınız yeri üstten hafif bir şekilde sıkarak daha düzgün bir hal almasını sağlayın.


Önden Örgülü Topuz


Bu saç modelini sadece okulda değil her yerde kullanabilirsiniz. Çok hoş bir görünüm vermekle birlikte yapımı biraz beceri ister. Önlerden iki tane ince olacak şekilde saçınızı örün. Önlerden çok az bir şey saç tutamı bırakın. Daha sonra örgülerle beraber saçlarınızı arkadan sıkı olmayacak şekilde dağınık topuz yapın. 


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!