Netflix & Chill Yayınlanma Tarihi : 16.11.2019 12:27:57 - 2 yıl önce
328 izlenme328 okunma 0 yorum0 yorum

Netflix & Chill


Netflix, Amerika'da hayatına bir DVD kiralama şirketi olarak başlamıştı. Fakat zamanın geçmesi ve teknolojinin ilerlemesiyle beraber DVD sektörünün yavaşlamasıyla Netflix çevrimiçi video içerikleri yayınlamaya başladı. Üyelik kapsamında Netflix arşivinde bulunan dizi, film, belgesel ve videoları izleyebiliyorsunuz. Her ay yeni içerikler ekleniyor aynı zamanda Netflix'in kendi özel şovları, dizileri, filmleri ve belgeselleri de mevcut. Netflix bir servisden ziyade bir uygulama olarak kullanılıyor. Telefonlarınıza bilgisayarlarınıza indirmeniz mümkün. Yani ulaşım kolaylığı açısından da çok kullanışlı bir uygulama. Netflix'in mottosu Olan "Netflix&Chill" İse Netflix Ve Rahatla Anlamına Geliyor.


Netflix Nasıl Kullanılır?


Netflix'i kullanmak için her ay belirli bir miktar ödeme yapmanız gerekmekte fakat Netflix yeni katılanlara 1 ay bedava deneme süresi veriyor. Bu şekilde o bir ay içinde içerikleri gözden geçirip Netflix'i satın alıp almayacağınıza karar verme şansınız oluyor. Netflix kullanıcılarına üç tane kullanım planı öne sürüyor ve fiyatlandırmayı da kulanım planlarına göre yapıyor. Kullanım planları: Basic, Standart ve Premium olarak üçe ayrılıyor.


Netflix Kullanım Planları:


Netflix de ücretlendirmeler planlara göre yapılıyor demiştik. Basic planda Netflix, bir programı aynı anda sadece tek cihazın izlemesine izin veriyor ve SD yayınla izliyorsunuz. Fiyatı: 7.99 Euro. Standart planda Netflix, aynı anda bir programın iki cihazdan ayrı ayrı izlenmesine izin veriyor ve HD yayın kalitesi sunuyor. Fiyatı: 9.99 Euro. Premium kullanım planında ise aynı anda dört cihazdan yayın izlenebiliyor ve HD ve Ultra HD yayın kalitesi sunuluyor. Fiyatı: 11.99 Euro.


Netflix Ve Türkiye;


Netflix, CES2016' da yaptığı açıklama ile dünyaya açılma kararı verdiğini açıkladı. Türkiye'de yayına açıldığında Netflix büyük bir rağbet gördü. 1 saat içinde 7000'in üzerinde üyeye ulaştı.Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : Netflix & Chill nedirNetflix & Chill hakkındaNetflix & Chill özellikleriNetflix Nasıl Kullanılır Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!