Mürsafi Nedir ve Neye İyi Gelir ? Yayınlanma Tarihi : 20.10.2019 20:42:47 - 2 yıl önce
619 izlenme619 okunma 0 yorum0 yorum

Mürsafi Nedir, Neye İyi Gelir


Bir diğer adı ile mürr mekki Arap diyarında var olan bir bitkidir. Sağlık açısından oldukça faydalı olan bir besindir. Baharatçılarda bulabileceğiniz sakız ağacından oluşan değişik bir bitkidir. Mürsafi nedir derseniz her yemeğe ,lezzete ekleyebileceğiniz bir baharat türüdür. Üstelik yağı da bulunmaktadır. Fakat en çok sakız olarak kullanılan ve çiğnenen mürsafinin sağlığa inanılmaz derecede faydaları bulunmaktadır. İsterseniz bu değişik bitkinin nelere iyi geldiğini hep birlikte öğrenelim.


Mürsafi’nin Faydaları  • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Mide rahatsızlığı ile oluşan ağız kokularını giderir. Ağızda bekletildikçe nefes açan bir özelliğe sahip olur.

  • Eğrelti otu ile karıştırılıp yenilirse, mide de su toplanması ve ödemin oluşmasına engel olur.

  • Ses kısıklığına iyi gelir. Sesi kısılan birine mürsafi bitkisinden verilirse sesi açılır ve boğaz ağrıları azalır.

  • Mürsafiyi semizotu ile içmek karın içinde oluşan solucanların düşmesine neden olur.

  • Nefes darlığına, solunum yetmezliğine hatta işitme kaybına neden olan durumlarda kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Özellikle iyi bir nefes açıcı olarak bilinir. Karanfil ile karıştırılıp ağrıyan diş üzerinde bekletildiğinde diş ağrıları kaybolur.

  • Bel ağrıları, yorgunluk ve uykusuzluk için sakinlik veren bir özelliğe sahiptir. Strese bağlı durumlarda sizi rahatlatarak daha sakin bir yapıya kavuşmanıza yardımcı olur.

  • Ağızda var olan bakterileri en aza indirir. Ağzın güzel kokmasına atkıda bulunur. Mürsafi’nin faydaları oldukça fazladır. Kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Kategoriler :   NEYE İYİ GELİR Etiketler : mürsafi diğer adımürsafi bal karışımımürsafi tozumürrisafi nedirmürsafi günlük Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!