Lazer İle Zayıflama Yayınlanma Tarihi : 22.09.2020 10:49:17 - 8 ay önce
112 izlenme112 okunma 0 yorum0 yorum

Lazer İle Zayıflama


Kilo vermek günümüzün büyük sorunlarından biri haline geldi. İnsanlar daha da kilo aldıkça, obezleştikçe daha çok para harcanmaya başlanıyor. Obezitenin daha geniş kitlelere ulaştığı ülkeler, örneğin Amerika'da ise bu uğurda çok daha yüksek rakamlar harcanmaktadır. Bu konuda yeni ve farklı çözüm yöntemleri ortaya çıkmakta elbette. Bunlardan biri de;lazer ile zayıflama oldu.


Bu uygulama lazer ışını ile direkt olarak yağ hücresinin zarının patlatılmasıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Vücut şekillendirmek için uygulanan yöntemler de oldukça yenilikçi bir yöntem olan lazer gevşek ciltlerin gerdirilmesinde ve bölgesel yağlanmaiçin kullanılmaktadır.


Lazer İle Zayıflamanın Avantajları


Lazer; bel, karın ve basen dışında yüz, kol ve bacak içleri, çene altı gibi alanlarda da uygulanabilir. Ayrıca bu işlem tek seansta yağlardan kurtulmaya yardım eder. Herhangi bir kanama oluşturmaz. Cildi daha genç gösterir. Günlük yaşantıya asla bir engel oluşturmaz.


Lazer uygulamasından sonra kişi sosyal yaşantısına hemen geri dönebilir. Tedavi tek seansta uygulandığı gibi cildinizin durumuna göre seans sayısı arttırılarak da uygulanabilir. Uygulamanın ardından 5 gün korse kullanılması yetecektir.


Lazer Öncesinde


Herhangi bir ön hazırlık yoktur. Önemli olan hastanın tedaviye uygunluğudur. Lazer öncesinde kişinin sağlık durumu ile ilgili bilgiler alınır ki buna göre tedbirler de alınsın.


Lazer İle ZayıflamaNasıl Yapılır?


Fazlalık olan yerler işaretlenir ve hasta lazer ışının çıkarmış olduğu ısı enerjisinden bir zarar görmesin diye de bölge uyuşturulur. 10-15 dakika beklendikten sonra ise bölge temizlenip birkaç milimetrelik kesik açılır. Bu kesikten lazer atılımını yapacak olan fiberin içinden geçen 1 milimetre çapındaki kanül cilt altına sokulur. Bukanülün de yardımıyla yağ birikimi olan bölgede lazer atışı yapılır ve yağ hücreleri parçalanır.


Lazer Sonrasında


Uygulamadan sonra kişi normal hayatına geri dönebilir. Yok edilmiş olan yağ hücreleri geri gelmez. Fakatkişinin fazla kalori alması kalan hücrelerde hacim artışına neden olabilir. Bu durumda işlem tekrarı gerekmektedir. Bu nedenle lazer tedavisi sonrasında kişinin spor yapması ve gıda alımında çok dikkatli olması gerekmektedir.


Lazer uygulaması korkulacak bir uygulama değildir. Son derece günlük yaşantıya uygun bir yöntemdir.


 Kategoriler :   DİYET Etiketler : zayıflamaya yardımcı ne iyi gelirnasıl cabuk inceliren kolay incelme yöntemi Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!