Kuru Ciltler İçin Nemlendirici nelerdir ve ne işe yarar ? Yayınlanma Tarihi : 07.04.2020 22:25:51 - 1 yıl önce
150 izlenme150 okunma 0 yorum0 yorum

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici


Hava şartlarının değişmesi, mevsimler arası dengesizlik ve daha birçok nedenden dolayı cilt kuruyabiliyor. Kimi insanların ise genetik olarak ciltleri kuru oluyor. Bu nedenle nemlendiriciler kuru ciltliler için hayatının bir parçası haline geliyor. Nemlendiricilerin en iyilerini kullanmaktan ziyade nasıl kullanılacağını nelere dikkat etmek gerektiğini bilmek çok daha önemlidir.


Kuru Cilt Ve Nemli Cilt Arasındaki Fark


Kuru ciltli insanlar çok daha hassas bir yapıya sahip oluyor. Kuru cildin geçirgen bir özelliği olmasından dolayı kuru cilt sahibi insanlar çok çabuk tahriş edici maddelerden etkileniyor. Ya da çok çabuk alerji olabiliyor. Bunlardan korunabilmek adına nemlendirici kullanmak gerekiyor.


Kuru Ciltlerde Neler Dikkat Etmek Gerekiyor?


Cilde iyi bakmak için temizlik oldukça önemli, nasıl temizlediğiniz de önemli. Kuru cilde sahip insanların çok sıcak su kullanmamaları gerekiyor. Sıcak suyun cilt yağına zararı olabileceği biliniyor. Ilık su kullanmak çok daha iyi oluyor. Çok kuruluk yaşadığınız zamanlarda musluk suyu da kullanmamak gerekir böyle durumlarda içme suyunu kullanarak yüz yıkanabiliyor. Yıkanırken sabun kullanılıyorsa yumuşak sabunlar tercih etmek gerekiyor. Kesinlikle pH derecesi yüksek olan sabunları kullanmamak gerekiyor. Ayrıca duş jeli de tercih edilebiliyor.


Kuru Cildi Nemlendirme Yolları


Kuru bir cilt banyo yapılırken ya da yüz yıkandıktan sonra suyu emen cildin, o suyu emdiği gibi tutamamış olması ve suyun ciltten buharlaşmasından dolayı oluyor. Bunu önlemek için banyo sonrasında hafifçe silinip toniğinizi kullanın banyo üzerinden çok zaman geçmeden nemlendiriciyi ya da nemlendirici serumu sürün, masaj yapar şekilde uygulayın. Bu suyun buharlaşmasını engelliyor ve cildinizin yumuşamasını sağlıyor. Kurumasını engelliyor. Sağlıklı sonuçlar alabilmek istiyorsanız bu işlemleri yüzünüzü yıkadığınızda, duş aldığınızda alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Aşırı rüzgardan ve güneşten de korunmanız gerekiyor.


 

Kategoriler :   SAĞLIK Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!