Kredi Notunu Önemsemeden Kredi Veren Bankalar Yayınlanma Tarihi : 23.10.2019 21:27:09 - 2 yıl önce
348 izlenme348 okunma 0 yorum0 yorum





Kredi Notunu Önemsemeden Kredi Veren Bankalar


Ara sıra yaşanabilecek ekonomik sıkıntılara sonrası doğal olarak borç para arayışımız başlayabilir. Öncelikle başvurduğumuz eş-dost diye tabi edilen kişilerin borç isteme esnasında ekonomik durumlarının müsait olmayışından dolayı bankaların yolu bir bir tutulmaktadır. Ancak bankalarda sizlere hemen kredi vermezler ve bir takım şartları sağlayıp sağlamadığınıza bakmaktadırlar. Bu şartlardan biri de kredi notunuzdur. Eğer kredi notunuz bankanın şartları altında ise kredi talebiniz onaylanmayacaktır. Kredi talebiniz onaylanmadığı gibi de kredi notunuz daha da düşecektir.


Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Alabilirler?


Kredi notu kredi çekimlerinde aranan şartların en başında gelmektedir. Kredi sicili konusunda sıkıntılı biri iseniz, bu sicili düzeltmenin yollarını aramalısınız. Bankacılık faaliyetlerini yüksek orandan kullanmayanların kredi notları da düşüktür. Bu iki durumda da bankadan kredi çekmeniz için iki farklı yol bulunmaktadır. İlk yol kredi notu bir hayli yüksek ve gösterişli bir kefil ile kredi başvurusu yapmanızdır. Ancak bu kişnin sabit gelirli olması ve kredi taksitlerini ödeyebilir durumda olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak; 600 TL’lik kredi taksiti için kefil olan kişinin en az 2020 TL sabit geliri olmalıdır.


Kredi notum düşük kredi çekebilir miyim sorunuza “evet” bir diğer yol ise adınıza kayıtlı bulunan herhangi bir taşınmazı ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Yapmış olduğunuz kredi başvurusu miktarı, ipotek edilen taşınmaz malın en fazla %75’i kadar olabilir.


Bozuk Sicile Kredi Veren Bankalar


Kredi sicilinizin bozuk olması durumunda kredi çekimleriniz neredeyse imkânsız düzeydedir. Ancak banka sektörüne yeni girmiş bazı bankalar kampanyalar eşliğinde bozuk sicile bile kredi verebilmektedirler. Bozuk sicile kredi veren bankalardan biri olan Fibabanka, ara sıra düzenlediği kampanyalar ile kredi sicili normalde yeterli olmayan vatandaşlara bile en sıkıntılı anlarından kredi imkânı tanımaktadır.


Bu tür piyasada yeni varlığını kabul ettirmek isteyen bankalar dışında, maaş hesabınızın bağlı olduğu bankalarda sizlere düşük kredi notuna rağmen esneklik sağlayarak kredi vermektedir. Bu sebepten dolayı eğer güvenilir bir kredi arıyorsanız ilk yapmanız gereken kendi bankanızdan bu krediyi talep etmek olmalıdır.



Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!