Kredi Notu Nasıl Yükseltilir Yayınlanma Tarihi : 02.10.2019 23:09:48 - 2 yıl önce
347 izlenme347 okunma 0 yorum0 yorum

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir


Kredi notu düşük olduğu için başvurduğu kredilerden olumsuz yanıt alan kişiler, belirli aşamalardan geçerek tekrardan kredi notunu yükseltebilir. Öncelikle unutmamak gerekir ki, düzensiz ödeme sonucu düşen kredi notu, aynı şekilde tekrardan ödeme düzeni oturtarak yükseltilebilir.


Düşük Limitli Kredi Kartı Kullanın


Kredi notu düşük olan kişilere bankalar yüksek limitli kredi kartı kullandırmaz. Ancak limiti 500 TL civarı olan kredi kartlarını kullandırma konusunda genelde kredi notunuza bakılmıyor. Kredi notunu yükseltmek için düşük limitli bir kredi kartına başvurarak alışverişlerinizi bu kartla yapabilirsiniz. Bu kredi kartının borç ödeme günlerini aksatmadan ödeme düzeni sağlayabilirsiniz. Bankanız ödemelerin düzenli olarak yapıldığını görünce kredi notunuzu tekrardan belli oranda yükseltir. Ayrıca borç öderken bankaya bir miktar fazla para yatırmanız da sizin lehinize olur. Örneğin; borcunuz 195 TL ise, bunu bankaya direkt olarak 200 TL şeklinde ödeyin. Bu da bankada sizin için iyi bir izlenim oluşturur.


İpotek Belirterek Düşük Miktarlı İhtiyaç Kredisi Çekin


Elbette kredi notu düşük olan kişiler konut kredisi gibi yüksek miktarlı kredileri kullanamaz. Ancak banka ile sıcak temaslar kurarak 1000 TL ile 3000 TL miktarlı ihtiyaç kredilerini çekebilirsiniz. Bu krediyi kullanabilmek için de bankaya ufak bir taşınmazı ipotek olarak belirtebilirsiniz. Kredi notunu yükseltmenin en hızlı yolu kredi taksitlerini düzenli ödemektir. Alacağınız krediyi en geniş şekilde vadelendirin ve bu vadelerin gününü hiçbir şekilde geçirmeden ödemeleri yapın. Çektiğiniz kredinin tüm vadelerini düzenli bir şekilde yaptıktan sonra krediniz bittiğinde banka tarafından kredi puanınız yukarıya çekilir. Bunun haricinde bankaya herhangi bir şekilde borcu olan kişiler, kredi notunu yükseltmek için bu borçları yapılandırma yoluna gidebilir. Yapılandırılan borçlar daha kolay ödeneceği için kredi notunuz da düşmeyecektir.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!