Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangisi ? Yayınlanma Tarihi : 08.11.2020 04:36:37 - 6 ay önce
281 izlenme281 okunma 0 yorum0 yorum

Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar


Bankalar, Kötü Kredi Kullananlara Kredi Verecek Mi?


İflas kara listeye alındı ​​ve düşük kredi notuna sahip olanlara kredi veren bankalar sizi aradı. Bankaya sahip olan, avukatlık düzeyinde olan, acilen paraya ihtiyacı olan ve kırmızı kalemi siyah listeye alan kimselerin bankaya yeniden yapılandırma veya borç kapanış kredisi verileceği bilgisi var. 


Kara Liste Nedir?  


Kara listede birden fazla kez kullanılan krediler veya kredi kartları için borçlu ödemesi yapılmayanların merkez bankası ve kredi bürosu tarafından listelenen listeye dahil edilmesi, aylık geliri ödemek için taksitleri aşması, sunmaması Herhangi bir gelir belgesi, İnsanlar kara listede listeleniyor. Kişi tamamen borç olduğundan borcu öderse, kara listeyi 5 yıl içinde kara listeden silinebilir.


Kötü Rekor Ve Kara Liste Arasındaki Farklar Nelerdir?


Tapu sicili, borçlarından ötürü "kredisiz" grupta olanlardır. Bununla birlikte, kötü talihli olanlar, düşük kredi derecelendirmesi ve kredi notu sorusu olan riskli kişiler olarak düşünülen insanlardır. Bu, kara listede olan insanlar ile çizilmiş kişiler arasındaki farktır. Bu ayrım, bankalar tarafından tam olarak algılanamayan ve zamanında kötü olanlar arasında yapılır.


İpotek Başvurusu


Engelli kişiler, bankaya başvurmadan önce bankaya kayıtlı bir mülk (ev, arazi, arazi, hisse ve benzeri) ipotek ederek krediye başvurabilirler. Banka, krediyi taahhüt etmek suretiyle rehin alınarak bankaya borcunu ödeyemezse, banka tarafından rehin yapılabileceğine dair bir teminat sunarak krediyi talep edebilir. Bu durumda, banka tarafından yapılan soruşturma sonucunda çekilecek krediyi karşıladığını araştırmak için bu ipotek işleminin değerine bir uzman atanabilir. Bu araştırmanın sonucu olarak, borçlu bir kredi aldığında, bankadan kötü kredi alabilirsin.


Kefil Aracılığı İle Başvuru


Kötü kredisi olanlar için, başka bir başvuru yöntemi, kefili göstermek suretiyle kredi başvurusu yapmaktır. Banka, kusurlu kişinin krediyi ödeyememe şeklindeki bir çelişki nedeniyle kredi vermese bile kefilin durumunu göz önüne alarak kredi verebilir. Elbette, garantör olabilecek kişi de aşağıdaki kriterleri taşımalıdır. Bu ölçütler belirlendiğinde, en çok sorulan soru, kimin kime kefil olabileceğidir.


Kimler Kefil Olabilir?


Kötü tescil ettirenin yapacağı kredi başvuruları için kupon olabilecek bazı insanlar aşağıda listelenmiştir.  • Kamu kurumlarından maaş veya ücret alan memurlar ve işçiler

  • Emekli çiftçiler ve kayıtlı olmayan meslek sahipleri

  • Ticaret veya sanayi kayıtlı ticaret veya zanaatkârı

  • Bağ-kur üyeleri

  • Yükseköğrenim gerektiren mesleklerden serbest meslek sahipleri (örneğin doktorlar, avukatlar, eczacılar, mühendisler)

  • Devlet memurları ve bankalarda çalışan işçiler kendileri için kefil olabilirler.

  • Eğer sizin için kötü ise, kötü bir kaydınız varsa, bankayı yukarıda bahsedilen kişilere dokunarak kötü -kayıtları olanlara kredi veren bankayı gösterebilirsiniz.


Banka tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, sponsorun, kusurlu olup olmadığı, önceden kullanılan bir kredi olup olmadığı, enflasyon durumunun olup olmadığı ve ne kadar maaş alındığı incelenir.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!