Kredi Kartından Para Çekme Yayınlanma Tarihi : 28.09.2020 02:21:47 - 8 ay önce
80 izlenme80 okunma 0 yorum0 yorum

Kredi Kartından Para Çekme


Kredi kartları her anlamda insanların hayatını kolaylaştıran kartlardır. Alışveriş yaparken zevkle kullanılan kartların ay sonu ödemesi yapılması can sıkıcı olsa da birçok finansal işleri kolaylıkla halleder. Gelişen banka işlemleri ile fatura, vergi veya trafik cezası gibi ödemelerde kredi kartları ile yapılabilmektedir. Kredi kartından para çekme işlemi yine herkes için acil nakit ihtiyacını karşılayan bir işlemdir. Kişiler günün her saati bankamatikleri kullanarak kredi kartları aracılığıyla nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Kredi kartından para çekme işlemi sistemlerde nakit avans olarak geçmektedir.


Nakit Avans Nasıl Çekilir?


Kredi kartı limitinin kullanılabilir olduğu kadar kişi nakit para çekebilir. Kredi kartı bilgileri üzerinde kişinin nakit avans çekme limiti yazılı olur. Borç bilgisi dokümanları üzerinde bu bilgiler bulunmaktadır. Bankamatik yoluyla kolayca halledilebilen nakit avans çekme işlemi günün her saati yapılabilir. Kişi kredi kartını bankamatik cihazına yerleştirir. Ardından nakit avans seçeneğine basarak çekmek istediği tutarı girer. Onay verdikten sonra bankamatik cihazı parayı verir. Kredi kartının kullanılabilir limiti üzerinden çekilen para düşer. Kişi isterse çektiği nakit avansı taksite bölerek ödeyebilir.


Nakit Avans Her An Çekilebilir Mi?


Kişi kredi kartı borcunu ödemiş ve içerisinde kullanılacak limit varsa çekebilir. Yani nakit avansı sadece nakit avans hakkı olan kişiler çekebilir. Aynı zamanda kredi kartı borcunu iki defadan fazla olacak şekilde minimum ödemenin altında ödeyen kişiler için nakit avans kullanma hakkı bir süreliğine kapatılır. Kredi kartına ait dönem borcu kapatıldıktan sonra limit tekrar kullanıma açılmaktadır. Borcun tamamını ödeyemeyen kişiler bu tür sorunlarla karşılaşmamak için borç dokümanlarında verilen minimum ödeme tutarını ödemelidirler. Nakit para çekme işlemi kredi kartından yapılan alışveriş gibi düşünülmelidir. Banka kredisi çekme işlemleri ile karıştırılmamalıdır.Kategoriler :   EKONOMİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!