Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar? Yayınlanma Tarihi : 28.09.2020 02:19:47 - 8 ay önce
113 izlenme113 okunma 0 yorum0 yorum

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?


Kredi kartı kişilerin hayatını birçok açıdan kolaylaştıran kartlardır. Alışveriş, fatura ödeme ve daha birçok finansal işlemler kolaylıkla kredi kartları ile halledilebilir. Belli tarihler arasında borç dokümanı gelir ve yapılan harcamaların ödemeleri istenir. Çalışan ve belli geliri olan kişiler kolaylıkla kredi kartı çıkarabilirler. Kredi kartı ne kadar sürede çıkarsorusunun cevabı yaklaşık bir hafta ile 15 günü bulan bir süre olarak verilebilir.


Kredi Kartı Çıkarmak İçin Ne Yapılır?


Kişinin belli bir geliri varsa mutlaka ilişkisi olan bankalardan kredi kartı teklifleri gelir. Bunun dışında farklı bankalardan kart çıkarmak isteyen kişilerin ilgili bankaya başvuru yapmaları gereklidir. Kişi kredi kartını çıkarmak istediği bankaya birebir başvuru yapar. Bu sırada kişiden bazı bilgiler alınır. Gelir belgesi ve iş bilgileri istenir. Kişilerin şahsi bilgilerini vermeleri de zorunludur. Ardından başvuru işlem aşamasına girer ve banka olumlu ya da olumsuz olarak kişiye dönüş yapar. Olumlu sonuç alan bir başvuru için kredi kartı kişinin adresine en geç 15 gün içerisinde teslim edilir.


Kredi Kartı Çalışma Yöntemleri Nasıldır?


Kişinin gelir miktarına göre kredi kartına belli bir limit sınırı koyulur. Kişi bu sınırı aşamadan alışveriş veya diğer işlemlerini gerçekleştirir. Her ay için belli bir dönem kesim tarihi olarak belirlenmiştir. Kişi kredi kartı kesim tarihi günü geldiğinde ay içinde yaptığı harcamaları görebilir. Kesim tarihi ile son ödeme aralığı günleri içinde kişinin yaptığı harcamaları ödemesi gereklidir. Tamamını ödeyemeyen kişiler için ay içinde minimum ödeme olanağı vardır. Kişi son ödeme tarihine kadar o aya ait gelen tüm borcu ödemelidir. Aksi halde kredi kartı birden fazla ödeme yapılmadığı zaman kullanıma kapatılır.Kategoriler :   EKONOMİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!