Kondüsyon Bisikleti İle Zayıflama Yayınlanma Tarihi : 22.09.2020 02:10:32 - 8 ay önce
75 izlenme75 okunma 0 yorum0 yorum

Kondüsyon Bisikleti İle Zayıflama


Evinizde bulunan ya da spor salonunuzda bulunan kullanmakta olduğunuz kondüsyon bisikleti ile nasıl en etkili şekilde forma girerseniz ve en çok sorulan soru nasıl en etkili şekilde zayıflarsınız.Bunlara geçmeden önce kondüsyonbisikletinin ‘den bahsetmek istiyorum.


Kondüsyon Bisikleti Nedir,Nasıl Kullanılır?


Harika bir kordüyovasiyül egzersiz olmanın yanı sıra bacak kaslarını geliştirmek için harika bir yol.Bu bisikletinin birçok kulanım alanı vardır. Yağ yakımı,kardiyo ve kişiye has egzersizler vardır.Bizim amacımız yağ yakımı olduğundan dolayı nabız artırıcı egzersizler yapmalıyız size bunun nedenini şu şekilde açıklamak istiyorum nabız ne kadar artarsa vücut o kadar enerji harcar belli bir noktadan sonra Yağ’dan enerjiyi karşılar bu da bizim istediğimiz yağ yakımı anlamına gelmektedir.


Kabata Egzersizi Nedir?


Kabata ana vatanı Japonya olan etkili bir çalışma şeklidir. Japonya’da her yerde bilinen Kabata yavaş yavaş Avrupa ülkelerine ‘deyayılmıştır. Fazla zamanı almayan bir egzersiz türüdür tabii ki sadece bu egzersizi yapmak yetmez beslenme en önemli faktör ‘dür.Beslenmeyi doğru yapıldığı takdirde kilo verdirir sağlıklı yaşam için bire bir yöntemdir.


Kabata Egzersizi Nasıl Yapılır?


Japonların kullandığı Kabata egzersizini uygulayacağız.20 saniye çok hızlı bir şekilde pedal çevirip 10 saniye normal şekilde çeviricez.10 saniye dinlenme süresinde derin derin nefes alıp vereceğiz. Ardından tekrar 20 saniye çevireceğiz bunu 20 dakika boyunca aralıksız yapmalıyız ama nabzımız çok hızlanacak bundan dolayı baş dönmesi kusma göz kararması gibi durumlarda antrenmanı bırakmak gerekir. Bunlar nabzımızı yükselteceğinden dolayı yağ yakımı oluşacak ve hızlı bir şekilde kilo verebiliriz.


Kabata Egzersizi Ne İşe Yarar?


Daha çok sporcuların ve kilo vermek isteyenlerin uyguladığı bir yöntemdir bacak kaslarını kuvvetlendirir, yağ yakımı için bire bir sporcular forma girmek içinde bu yöntemi uygularlar.


 


 Kategoriler :   DİYET Etiketler : nasıl cabuk zayıflanırkilo nasıl verebilirim Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!