Kış Diyeti Yayınlanma Tarihi : 21.09.2020 23:32:39 - 8 ay önce
96 izlenme96 okunma 0 yorum0 yorum

Kış Diyeti


Kış diyeti' nin aslında amacı yaza daha form'da girmek elbiselerimizin içine sığmak amacıyla kış diyeti herkesin 1 numaralı tercihidir. Hem sağlığını hem de formunu korumak onun yanında da belli miktarda kilo vermek amacıyla yapılan diyettir. Kilo problemi yaşayan birçok insanın kullandığı diyet yöntemidir. En kolay kilo kış ayında verilir. Mevsim meyvelerinde bulunan A, C ve D vitaminleri bulunur bu nedenle kilo vermekte ve hastalıklardan korunmamızı sağlar.


Kış Diyeti Faydaları:


Yaza formda girmek kilo vermek amacıyla yapılır. Diyet sağlıklı yaşam demektir bu nedenle kış aylarının baş belaları hastalıklardan da kurtulabiliriz. Kışın kilo vermeyi düşünmeyen ancak sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin vitamin ve mineral içeriği yüksek olan sebze ve meyvelerden zengin bir şekilde beslenmesi gerekir. Kilo vermek için vitaminlerin büyük önemi vardır bu vitamin ve mineraller hem kilo vermeye hem de hastalıklardan korunma mızı sağlar bu nedenle bol bol su içilmelidir.


Kış Diyeti Nasıl Yapılır?


Paça yiyecekler,  kelle paça yiyecekler mutlaka çorba olarak tüketilmelidir.  Yumurta doğal yumurta kuru fasulye,  bakliyatgiller tüketilmelidir.  2 yumurta, 1 avuç içi kaşar peyniri, 1 çay bardağı ceviz veya fındık, az tuzlu fıstık, 8-10 zeytin, limonlu şekersiz çay, şekersiz süt bu besinler kış aylarının vazgeçilmezidir. Kış aylarının belki de en güzel yiyecekleri meyveleridir,ve bu meyveler düzgün tüketildiğinde kilo vermede çok faydalı olur. Önemli özeliklerinden biride su tüketimidir, yaklaşık olarak 2-2. 5 litre günlük su tüketilmeli. Su bütün metabolizmayı hızlandırır bu nedenle kilo vermede 1 numaralı kaynağımızdır.


Zararı Var'mıdır?


Baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, göz kararması, bayılma gibi durumlarda hemen sağlık ocağına başvurulmalıdır. Ama düzgün bir şekilde yapıldığı takdirde hiç bir sıkıntısı olmaz. Kısacası mevsim meyveleri tüketilmeli, bol bol su içilmeli, rutin spor yapılıp hareketli yaşamı tercih etmelisiniz bu şekilde hem yaza formda girersiniz hem de hızlı bir şekilde kilo verirsiniz bu maddeleri uygulayın ve kilonuzu veriniz.


 Kategoriler :   DİYET Etiketler : diyetkilo vermehızlı kilo verme Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!