Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır? Yayınlanma Tarihi : 20.09.2020 22:36:36 - 8 ay önce
86 izlenme86 okunma 0 yorum0 yorum

Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır?


Kadınlar, kendilerini aynaya baktıklarında, her daim güzel görmek isterler. Aynada kendini güzel gören kadın her zaman mutludur ve her zaman mutlu etmeye hazırdır. Bu yüzden makyajher kadının hayatında çok önemli bir yer tutar. Birçok kadının ise, kırmızı ruj olmazsa olmazıdır.


Kırmızı Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


Ten Renginize Uygun Doğru Tonu Bulmalısınız


Beyaz tenli iseniz, daha açık tonlarda içinde turuncu renkler bulunan renkler tercih etmelisiniz.


Orta koyulukta, buğday tenliyseniz narçiçeği tarzında ya da içinde pembe bazlı renkler daha uygun olacaktır.


Esmer bir tene sahipseniz; daha koyu kırmızı tonu ve mürdüm renklerini kullanabilirsiniz.


Dudak Kaleminizi Doğru Şekilde Kullanmalısınız


Dudak kalemizi kullanırken, dudak üçgeninden, alt dudakta da ortadan başlamalısınız. Kırmızı ruj kullanırken dudak kalemi kullanmak şarttır. Dudakkalemi kullanmak, hem rujun dayanıklılığını artırır, hem de rujun taşmasını engeller.


Göz Makyajınızla Uyumlu Olmasına Özen Gösterin


Bütün makyajtrendlerinde söylenilenler gibi, yüzünüzde hangi kısmı, ön plana çıkarmak istiyorsanız, orayı belirginleştirmeli, diğer kısımlar da daha yumuşak tonlar kullanmalısınız. Kırmızı ruj kullandığınızda, göz makyajınızı, daha yumuşak bir farla belirginleştirebilir ya da ayrılmaz ikili siyah likit, bol rimel ve kırımızı ruh ikilisini kullanabilirsiniz.


Dişlerinizin Beyazlığı


Hangi tonda kırmızı ruj kullanırsanız kullanın, en önemli hususlardan biri, tabii ki dişlerinizin beyazlığıdır. Makyajınıza başlamadan birkaç dakika önce dişlerinizi fırçalamayı ve diş parlatıcısı ile parlatmayı unutmayın. Unutmayın en güzel makyajınız gülümsemeniz.


Dudak Bakımı


Kırmızı ruj sürdüğünüzde mükemmel görünmesini istiyorsanız, rujunuzu sürmeden önce, dudak üzerindeki kabuklardan ve ölü deri parçalarından kurtulmalısınız. Daha sonra dudaklarınıza kapatıcı ya da fondöten uygulayıp daha sonra rujunuzu sürün, böylece rujunuzun, daha mükemmel görünmesini sağlarsınız.


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : kırmızı ruj nasıl sürülürkırmızı ruju neyle konbin edilirşesmerlerde kırmızı ruj duruşu Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!