Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti Yayınlanma Tarihi : 29.09.2020 01:48:26 - 8 ay önce
95 izlenme95 okunma 0 yorum0 yorum

Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücreti


Hayatımızın bir parçası konumuna gelen kredi kartları birçok kişi gibi bizimde kurtarıcımız olmakta. 80 milyon olan nüfusumuza baktığımızda yaklaşık 54 milyon kişide kredi kartı kullanımı mevcut. Bu da kredi kartlarının kullanım alanının ne kadar fazla vebir çok insan için kurtarıcı ek gelir olduğunu göstermekte.


Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Bitince Ücret Alınıyor Mu?


Gelelim kredi kartlarımızın son kullanma sürelerinin bitmesi neticesinde bankaların müşterilerinden ücret talep edip etmemesine. Kredi kartlarımızın ön yüzünde ay ve yıl olarak belirlenen tarihler kartımızın son kullanma tarihidir. Kredi kartların son kullanma tarihi geçtiği zaman bankalar müşterilerinden ücret talep etmemektedirler. Kullanım tarihi sona eren kartların yerine yenisi müşterilerine gönderilmektedir.


Esas müşterilerin sorunu haline gelen kart çalınması, kaybolması ve kredi kartı manyetik kısmının bozulması durumunda banka nasıl bir uygulamada bulunuyor? Bankalar böyle durumlarda müşterilerden küçük miktarda ücretler alarak kartlarını yenilemekte. Küçük miktarlardaki ücretler ise her bankaya göre farklılık göstermektedir.


Bankaların Kayıp Kredi Kartları İçin Aldığı Ücretler  • Akbank kayıp kredi kartı yenilemek için 8.00 TL ücret almakta.

  • Garanti Bankası kayıp kredi kartı yenilemek için 9.00 TL ücret almakta.

  • Deniz Bank kayıp kredi kartı yenileme için 4.00 TL ücret almakta.

  • Ziraat Bankası kayıp kredi kartı yenilemek için 10.00 TL ücret almakta.

  • Vakıf Bank kayıp kredi kartı yenilemek için 10.00 TL almakta.

  • Finans Bank kayıp kredi kartı yenilemek için 5.00 TL-15.00 TL almakta.


Kredi kartı çalınması veya manyetik bozulması, kırılması sonucunda kartınızın değiştirilmesini talep ettiğiniz zaman bankalar yukarıdaki ücretleri sizlerden alarak kartlarınızı yeniden kullanmak üzere kişisel bilgilerinizde ki adresinize teslim etmekte ya da bulunduğunuz ildeki adresinize en yakın şubeye giderek almanızı sağlamaktadır. 


 


 


 Kategoriler :   EKONOMİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!