Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar? Yayınlanma Tarihi : 29.09.2020 01:57:00 - 7 ay önce
85 izlenme85 okunma 0 yorum0 yorum

aKaş Boyası Ne Zaman Çıkar?


Bayanlar zaman zaman saç renklerinden sıkılıp farklı renklere saçlarını boyar. Çoğu zaman koyu renkli saçları olduğundan daha fazla açmayı seçerler. Böyle durumlarda saç rengi ile kaş rengi arasında ciddi anlamda zıtlık oluşur ve görüntü kontrastlıktan dolayı çok da hoş durmaz. Saç rengi değiştikten sonra aynı tonlarda olmasa da birkaç ton koyu renge kaşları da boyamak gerekir.


Saçlar boyandıktan yaklaşık 1 ay sonra kişinin kendi saç rengini almaya başlar. Aynı şekilde zamanla boyanan kaşta eski rengine dönmeye başlar. Bunun sebebi boyanın zaman içinde akmasındandır. Saç renginin akmasıyla orantılı olarak kaş boyası rengi de hemen hemen aynı sürelerde akar.


Kaş Boyası Nasıl Çıkar?


Kaşa uygulanan boyanın akması boyanın türü ve kalitesi ile yakından ilişkilidir. Bazı boyalar 15 günde akmaya başlarken bazı boyalar bir ay sonunda akmaya başlar. Hangi tür boya olursa olsun akma zamanı farklı olsa da mutlaka akacaktır. Kaş boyasının akmaması uzun yıllar dayanmasını isteyenler geçici değil kalıcı boyama yöntemi ile kaşlarını boyamaları gerekir. Kaş boyası bu yolla akmayacak ancak kaşlar uzadıkça alttan gelen asıl renk nedeniyle değişime uğrayacaktır. Kaşın üzeri değil de deri kalıcı boyalar ile boyanırsa en az 5 yıl bu renk değişmeyecek, 5 yıldan sonra ise renk solmaya başlayacaktır. Ancak deri altına iğne ile yapılan kalıcı makyajla kaş boyama tekniği uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde en hafif kaymada dahi boyayı çıkartma şansınız olmayacaktır. Beyazlayan saçlar ve beyazlayan kaşlar kişileri daha yaşlı gösterdiğinden gençleşmek adına saç ve kaş boyama tercih edilir. Bu sayede kişiler normal yaşlarından daha küçük yaşta görünmeyi başarırlar. Kaşların ve saçların aynı renkte olması bir müddet sonra bu görüntüden sıkılmanın en önemli nedenleri arasındadır. Özellikle açık renkli saçlarda kaşlar, saç rengine göre bir kaç ton koyu renkte olmalıdır.


Kaç Boyası Ne Zaman Çabuk Akar?


Geçici boyalarla kaş boyama tekniğinde boyanın kalıcılık süresi tamamen kaşların uzama süresine bağlıdır. Kaşları hızlı uzayan kişilerin boyası da hızlıca akarken, geç uzayan kişilerin ise daha geç akacaktır.Kategoriler :   NEYE İYİ GELİR Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!