Karbon Peeling Nedir? Yayınlanma Tarihi : 03.11.2019 11:57:20 - 2 yıl önce
295 izlenme295 okunma 0 yorum0 yorum

Karbon Peeling Nedir?


Kadınların güzellik uğruna bütün çabaları, senelere meydan okuyan bir cilt yapısına sahip olmak içindir. Ancak ne yazıkki bu durum doğal yaşam süreci içinde istenildiği gibi gelişmemektedir. Her geçen yıl yaşın artmasından dolayı gelinen her bir yaş özellikle kadınlar için korkulu bir rüya haline gelmektedir. Zamanın yıpratıcı etkilerinden kendini korunmayı başaramayan kadınlar, geçen zamanın moral bozucu izlerini ciltlerinde yansıtırken, zamana yenik düşmek istemeyen kadınlar ise geçen zamanı yavaşlatmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu yöntemlerin içinde son zamanlarda en çok tercih edilen metod karbon peelingidir. Cilt yüzeyinde ortaya çıkan lekeleri ortadan kaldırıp, gözeneklerin de sıkılaşmasını sağlayan ayrıca cilt yüzeyinin daha parlak bir görünüme kavuşmasına imkan sağlayan karbon peeling uygulaması ile, yılların verdiği yaşların olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak artık daha mümkün olmaktadır.


Karbon Peeling Ne İşe Yarar?


Cildimizde ortaya çıkan lekelenmeler hem cildimizin ışıltısının kaybolmasına neden olur, hem de kendimize duyduğumuz özgüveni zedeleyebilir. Cilt lekelerinden şikayetçi olup da onlardan kurtulmak isteyen birçok kişi cilt soyma işleminden faydalanmaktadır. Ancak bu yöntem herkes için de cazip olmamaktadır. Karbon peeling uygulaması, soyma işlemine gerek kalmadan cildinde meydana gelen lekelerden kurtulmak isteyen birçok kişinin imdadına yetişmektedir. Yüksek lazer ışınları sayesinde gerçekleştirilen karbon peeling uygulaması, kısa zamanda lekeleriniz üzerinde istediğiniz sonuçları elde etmenizi sağlamaktadır.

Karbon peeling nedir?


Q-switched Nd-YAG lazer uygulaması ile gerçekleştirilen karbon peeling, ciltte meydana gelen lekelerin yok edilmesi, ciltteki gözeneklerin sıkılaştırılmasıciltteki yağlanma düzensizliği dengeye kavuşturulması ve ciltteki sarkmaların tedavi edilmesnde etkili olan bir tedavi yöntemidir. Bu işlem esnasında kesinlikle cilt soyma işlemi yapılmamaktadır. Birçok kişinin bu işlemi tercih etmesinin nedeni ise ağrısız ve iğnesiz bir uygulama olmasından ötürüdür.


Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?


Karbon peeling uygulaması yapılırken ilk aşamada; cilt karbon olan bir krem ile kaplanır. Yüze sürülen bu karbon krem sayesinde gereken enerji cilt üzerinde en yüksek seviyeye kadar ulaştırılmış olur. Bu işlem için özel bir şekilde hazırlanmış olan bu krem sürüldüğü zaman, lazer atışları cilde verildiğinde, ciltteki ısı bir anda artarak ciltteki ölü deri tabakasının karbon ile beraber buharlaşıp kalkmasına imkan vermektedir. Bu kremin başka bir etkisi de, lazerin hücredeki yenilenmeyi sağlayan foto aktivasyon etkisini daha iyi gerçekleştirebilmesidir. Sağlanan bu etki sayesinde ciltteki kolajen üretimi tetiklenerek aktif hale geçirilmiş oluyor. Cilde önceki elastikiyetini tekrardan geri kazandırarak, ciltteki sarkmaların toparlanmasını sağlıyor. 15 dakika kadar kısa sürede yapılabilen karbon peeling uygulaması ile günlük yaşamınıza kolayca devam etmeniz de mümkündür. İşlem bittikten sonra yüzünüzde herhangi bir kızarıklık, iz veya ağrı meydana gelmediği için bir öğle arasında bile bu karbon peeeling işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Karbon Peeling Yaptıranların Yorumları


Karbon peeling uygulaması bukadar basit ve rahat uygulanabilen bir işlem olduğu için yaptıran kişilerin sayısı da bir okadar fazla olmaktadır. Karbon peeling uygulamasını yaptıran kişilerin yorumlarını dikkate aldığımızda, bu uygulamanın günümüzde şu an için en etkili ve güven verebilen bir yöntem olduğunu söylemek doğru olacaktır. Karbon peeling işlemi her ne kadar ilk seans yapıldığı anda gözle görülür şekilde bir sonuç verse de, düzenli olarak gidilen seanslar ile beraber tam istenilen sonucu elde etmek mümkün hale gelmektedir. 1-2 hafta aralıklar ile en çok 10 seansa kadar gerçekleştirilebilen karbon peeling uygulaması, cilt üzerindeki yağ dengesini de düzenlediği için akne sorunu yaşayan kişiler için de gayet kurtarıcı bir etkiye sahiptir. Hormonların çalışmasına bağlı olarak meydana gelen lekelenmeleri yok etmek için biraz daha geç sonuç alınmasına rağmen 10 seans kadar yapılan bir uygulama sayesinde istenilen sonuçları elde etmek mümkün olmaktadır. Karbon peeling uygulaması yapıldıktan sonra 1-1,5 yıl zaman geçtikten sonra bu işlemi isteğinize ve ihtiyacınıza bağlı olarak yeniden uygulayabilirsiniz. Ancak bu zaman dilimi içerisinde cildinizde tekrar aynı sorunların meydana gelmesi söz konusu olmayacaktır.
Karbon peeling uygulamasını yaptıran kişiler, ciltlerinde meydana gelen istenmeyen, moral bozucu lekelerin ortadan kalktığını ve aynı zamanda elastikiyetini geri kazanmış, çok daha gergin bir cilde yeniden sahip olduklarını dile getirirken, bu işlemi gerek olduğu zaman tekrardan yaptırabileceklerini ve memnuniyetlerini dile getirmektedirler.Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Etiketler : Karbon Peeling nasıl kullanılırKarbon Peeling ne işe yarari Karbon Peeling hakkında Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!