Kaman TOKİ 276 Taksitli Ev Satışları Yayınlanma Tarihi : 29.09.2020 02:59:06 - 7 ay önce
79 izlenme79 okunma 0 yorum0 yorum

Kaman TOKİ 276 Taksitli Ev Satışları


Bilindiği üzere TOKİ toplu konut iadesi başkanlığıdır ve 1984 yılında Turgut Özal tarafından kurulmuştur, günümüzde de halen faaliyetlerini sürdürmekte ve insanları kira öder gibi ev sahibi yapmaktadır. Bu birçok ev sahibi olmak isteyen kişi için büyük bir fırsattır. TOKİ neredeyse her yerde aktif bir şekilde inşaatlarını sürdürmektedir. Geçtiğimiz aylarda sahiplerini bulan Kırşehir’in Kaman ilçesindeki TOKİ binaları uygun fiyatla alıcılarının yüzünü güldürmüştür.


TOKİ Kırşehir Kaman Daire Fiyatları ve İşlemler


TOKİ’nin Kırşehir projesi olan Kamanda daireler 82.867 TL ‘den başlayıp 137.774 TL’ye kadar alıcı buluyor. İşlemler Türkiye Halk Bankası tarafından gerçekleştiriliyor. Kura yöntemiyle yapılan çekiliş sonucu daireler alıcı buluyor. Aynı zamanda uygun kredi imkanı sağlayan daireler barındıran TOKİ Kaman aylık 267 TL’ye ev sahibi yapıyor. Projenin ismi ‘Alt Gelir Grubu Konut Projesi’ olarak geçiyor. Daireler 22 Haziran – 22 Temmuz 2016 tarihleri arasında satışa sunuluyor.


Koşullar ve Şartlar


Bu projeye alıcı olarak başvurabilmeniz için öncelikle T.C. vatandaşı olmalısınız. Ayrıca ev almak istediğiniz bölgede 1 yıldan fazladır oturma şartı da sözleşmede mevcut. Aynı zamanda bu proje aylık geliri 3200 TL’den düşük olan vatandaşlar için geçerli ki projenin ismi de bu durumu doğruluyor. Üzerinize ait bir mal varlığı bulunmamasıyla birlikte daha önce TOKİ’den ev almamış olmanızda koşulla ve hükümler arasında yer alıyor. Başvuru yapabilmek için en az 25 yaşında olmalısınız.


Başvururken Gerek Evraklar


Başvuruya giderken yanınızda kimlik fotokopisi, eğer şehit ailesi iseniz hak sahipliği belgesi, engelli vatandaşlarımız için sağlık heyet raporu ve kimlik kartının fotokopisi ki en az %40 engelli olmak gerekiyor. Emekli vatandaşların ise emekli kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.


Kura Yöntemi Nasıl Gerçekleşiyor


Şehir aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınırken engelli vatandaşlarımız için %5, emekli vatandaşlar için ise %25 konut ayrılmış. Bunun dışındaki vatandaşlar ise direkt kura yöntemi ile dairelerine kavuşacaklar.


 Kategoriler :   EKONOMİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!