Kalp Ağrısına Ne İyi Gelir Yayınlanma Tarihi : 30.09.2019 16:58:36 - 2 yıl önce
4381 izlenme4381 okunma 0 yorum0 yorum

Kalp Ağrısına Ne İyi Gelir?


Kalp bir bireyin hayatındaki en önemli organlarından biridir. Kalp sağlığı yerinde olan insanlar diğerlerine göre 1 adım daha öndedir. Sigara ve alkol kalp sağlığını etkileyen önemli unsurlardandır. Bazen kalpte rahatsızlıklar olabilir. Bunlardan biri de kalp ağrısıdır. Aslında kalp ağrısı kalple ilgili bir sorunun belirtisi olabilir.


Fakat her ağrı da kalp ağrısı demek değildir. Mesela göğüs kasları kasılarak o bölgede ağrı oluşturabilir fakat bu olaya ani bir kararla karşılık, kalp ağrısı denilmemelidir. Göğüs ağrıları kalp ağrılarından ayırt edilebilir. O bölgedeki ağrının öncelikli olarak sol kola doğru yayıldığı tespit edilmelidir.


Kalp ağrılarında ağrı, çene, omuzlar ve sol kola doğru yayılır. Ağrı genelde göğüs bölgesinin derinliklerinde olur. Bu sorunları tam tespit edilebilmesi için doktora görünmekte fayda vardır. Bunların yanı sıra kalp ağrılarını doğal yöntemlerle de geçirilebilir ya da azaltılabilir.


Kalp Ağrılarına Faydalı Doğal Yöntemler Nelerdir?


Kekik: Kalp ağrısına karşı oldukça iyi gelir. Çarpıntıları azalır.


Portakal: Portakal, Kalp ağrılarına karşı kolesterolü düşürür.


Sarımsak ve soğan: Yüksek tansiyon riskini azaltır. Soğanda bulunan kimyasal maddeler kalbi daha güçlü hale getirir ve alerjik etkileri azaltır. Yapılan deneylere göre soğan tüketen bireylerin damar tıkanıklığının azaldığı gözlemlenmiştir.


Patlıcan: Kalpte oluşmuş olan çarpıntıyı azaltır.


Elma: Her gün birer tane tüketilmelidir. Kalp damar dolaşımına etkili olduğu bilinmektedir.


Salatalık: Kalp hastalıkları ile vücutta toplanan suyu dışarı atarak kolesterolü düşürür.


Hurma: Yapılan araştırmalara göre hurma, kalp- damar hastalıklarından korunmak için elmadan da faydalı olduğu kanıtlanmıştır.


Havuç: Haftada 5-6 kez tüketilmesine karşılık kadın hastalar için kalp enfarktüsünü eskittiği, erkek hastalar için ise haftada 2-3 kez havuç tüketmenin kandaki kolesterolü düşürmede yararlı olduğu bilinmektedirBu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!