Kadınların Orgazm Taklidi Yapma Sebepleri Yayınlanma Tarihi : 24.09.2020 01:53:03 - 7 ay önce
121 izlenme121 okunma 0 yorum0 yorum

Kadınların Orgazm Taklidi Yapma Sebepleri


Kadınlarda orgazm,beynindeki cinsel has uyarıları alarak vücudun cinsel organlarını uygun zamanlarda uyararak bunlara karşılık vermesidir. Kadınlar en çok orgazmı sevişirken almaktadırlar ve orgazm yaşarlarken kadınların cinsel organları istemsiz şekilde has duymasına yol açmaktadır ve bu has ise kadının cinsel organlarının kasları kasmaya başlatmaya sebep olmaktadır.


-Cinsel uyarılar ise insanın beynindeki duyu organları ile bu uyarıları almaktadır ve kişinin bilgisiyle de bu uyarılara cevap vermektedir. Kişinin beynindeki cinsellik uyarıları görme duyusuyla, işitme, dokunma, koklama ve düşünme duyusuyla beyin bu uyarılara tepki vermektedir ancak düşünme duyusuyla olan düşünmeler sadece o an için cinsel içeriklere yoğunlaşmaktadır.


Kadınlarda Orgazm Taklidi


Kadınlar cinsel anlarında zor anlar yaşamamak için ve kendini boşaltamayan kadınlar ilişki sırasında, kötü anılar yaşatmayı istemediği için ilişki esnasında kendini orgazm taklidi yapmaya zorlamaktadır. Bu düşünceleri ise eşlerine karşı cinsellikte yetersiz gibi düşüncelerden uzak tutmaya çalışmaktadır. Ancak kadınların bu düşünceleri cinsellik esnasında bu davranışlara kendini kaptırıp boşalamama gibi sonuçlardan dolayı kadınlar kendilerini taklit yapmaya sürüklüyor ve bu sorun gün geçtikçe karmakarışık bir yola sebep olmaya itmektedir. Bu sorununu kadınlar eşlerine söylemekten gün geçtikçe çekiniyorlar ancak bu sorunu söylediklerinde ise her şey daha iyiye gideceğini ve çözüm yolunu bulmaktan her zaman çekiniyorlar. Bu yüzden kadın, erkeğine bu konuları açmadığı için erkek her zaman cinsellik anında aynı seviyede gitme düşüncesinden çıkamıyor.


Kadınlarda Boşalma Sorunlarının Orgazm Taklidini Gidermek için;


Günlük hayatımızda kadınlardaki bu sorunlar genetik olarak düşünülmemelidir. Bu sorunların kesinlikle tedavisi bulunmaktadır. Eşler anlaşmalı olarak cinsellik tedavilerini atlatmadan ilk görüşmede bile çiftlere cinsellik eğitim dersleri, videolarını ve kitaplarını vermektedirler. Çiftler bu sorun için en önemli durum sabır gerekmekte oluyor. Çiftler tedavilerini uygun şekilde ve atlatmadan aldıkları zaman bu sorunları ortadan kaldırmış olmaktadırlar.


 


 Kategoriler :   SAĞLIK Etiketler : cinsel isteksizli neden olurkadınlarda boşalma sorunu neden olur Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!