Kablosuz Şarj Teknolojisi Nereden Çıktı? Yayınlanma Tarihi : 21.11.2019 10:17:12 - 1 yıl önce
341 izlenme341 okunma 0 yorum0 yorum

Kablosuz Şarj Teknolojisi Nereden Çıktı?


Son dönemde kablosuz şarj herkes tarafından tercih edilmeye başlandığı düşünülüyor. Gün içerisinde gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji birçok akıllı telefon kullanan kişi tarafından kullanımı öneriliyor. Bu teknoloji indüksiyon yolu ile şarj ediliyor. Kabloya bağımlı kalmak istemeyenler için oldukça gelişmiş bir üründür. Aslında yeni çıkan bir ürün olmadığı öne sürülüyor. Daha önceden çıktığı ve yeni yeni tanınmaya başlandığı düşünülüyor. 


Bu ürün önemli bir bilim adamı olan Nikola Tesla'nın geçmişine dayanır. Bu sayede yanınızda şarj aleti bulundurmanız gerekmeyecektir. Şarj aletleri tarih olup unutulacak dereceye gelecektir. Kullanıma sunulduğu zaman çok pahalı olacağı fakat gün geçtikçe ucuzlamaya başlayacağı öne sürülmüştür. Bu sayede bu teknolojiyi kullananlar için pilleri sürekli dolu olacak ve telefonlarının şarj yüzünden kapanması imkansız hale gelecek.


Kablosuz Şarj Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?


Kablosuz şarj için bir tane istasyona ihtiyaç olacaktır. Cihazınızın kablosuz şarj istasyonu desteklemesi büyük önem taşır. Yok ise çalışması mümkün olmaz. Cihazı istasyonun üzerine getirdikten sonra şarj olması sağlanıyor. Bu yüzden ismi kablosuz olarak biliniyor. Bu teknolojinin ilerleyen zamanlarda her yerde karşınıza çıkacağı düşünülüyor. Örneğin kafelerde masanın üzerinde kolayca bulunabilecek. Bu sayede telefonun şarj olması daha kolay hale gelmiş oluyor. Elektrik aktarımı ise içerisindeki bobinler sayesinde elektriği telefona vererek sağlanıyor. Bu bobinlerin telefona ulaşması için telefonda da bobinler olması gerekiyor. Telefonu üzerine koyduğunuz zaman bunlar üst üste gelerek kablosuz şarj teknolojisi oluşmuş oluyor.


Kablosuz Şarj Teknolojisi İşimize Yarıyor Mu?


En çok merak edilen soru ise bu teknolojinin işe yarayıp yaramadığı oluyor. Fakat günümüz teknolojisinin gelişmesi ile oldukça işe yaradığı ve her yerde karşımıza çıkabileceği savunuluyor.


 


 


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Etiketler : Kablosuz Şarj özelliğiKablosuz Şarj nedirKablosuz Şarj teknolojisi nedirKablosuz Şarj nasıl çalışıyor Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!