İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir? Yayınlanma Tarihi : 20.09.2020 22:18:05 - 8 ay önce
95 izlenme95 okunma 0 yorum0 yorum

 


Günümüzde artık eski yöntemler yerine teknoloji yöntemleri kullanılmaya başlandı. Bununla birlikte pazarlamaya çıkan insanlar gezmek yerine telefonla arayarak ürün tanıtımı yapıyor veya bankalar kampanyalarını tanıtmak için arama yapıyorlar. Bunun yanı sıra tanımadığınız fakat numaranızı bir yerden bulan insanlar sizi istemediğiniz halde rahatsız etmeye devam ediyor gibi bir sürü sıkıntı verici olay yaşanıyor aranmak istemediğiniz bir numara sizi ısrarla aramaya devam ediyorsa veya size ulaşmasını istemediğiniz bir numarayı kolayca engelleyebilirsiniz.


Bu işlemi hem Android kullanıcılarında hem de İOS kullanıcılarında birkaç adımda kolaylıkla sizi aramış olan numarayı engelleyebilirsiniz.


Android kullananlar nasıl engelleme yapar?


Android kullanıcılarında sizi aramış olan numarayı engellemek için Telefona girin Çağrı Geçmişi veya Son Aramalardan istemediğiniz numaranın üstüne basılı tutun çıkan ekranda numara engelle seçeneğinetıklayarak numarayı engellemiş olursunuz. Bu engelleme yapıldıktan sonra engellenen numaradan gelen çağrı ve mesajlar geldiği gibi silinecektir ve numara artık size ulaşamayacaktır.


Telefonun üreticisine göre engelleme işlevinin konumu değişebilir genel itibariyle bu şekil çalışmaktadır.


İOS kullananlar nasıl engelleme yapar?


iPhone kullanıcılarında da benzer yapılan sistem Son Aramalar bölümüne girin engellemek istediğiniz numaranın yanındaki (i) işaretine tıklayarak çıkan ekranı aşağıya kaydırın en alt kısımda olan Bu arayanı engelle kısmından numara engelleme yapabilirsiniz.


Sizi aramamış fakat engellemek istiyorsunuz bunun içinde Kişilere tıklayın istediğiniz numarayı seçin çıkan ekranı da aşağıya kaydırın en alt kısmında yine Bu Arayanı Engelle kısmında tıklayarak engelleme işlemini yapabilirsiniz.


Bu işlemi Ayarlar kısmından Telefonu seçip Arama Engelleme / No. Belirleme kısmına girerek Kişiyi Engellekısmından istediğiniz numarayı engelleyebilirsiniz, ayrıyeten kimleri engellediğinizi de görebilirsiniz.


Bu işlemleri uygulayarak sizi rahatsız eden veya aramasını istemediğiniz her numarayı engelleyebilirsiniz.


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!