iPhone’da Güvenliği Artırmak için ne Yapmak Gerek Yayınlanma Tarihi : 20.10.2019 13:46:57 - 2 yıl önce
321 izlenme321 okunma 0 yorum0 yorum

iPhone’da Güvenliği Artırma Yöntemleri NelerdirApple iOS işletim sisteminde her zaman güvenliği sağlama hususunda çok dikkatli ve ihtiyatlı davranmıştır. Öyle ki iOS uygulama mağazası hariç dışarıdan uygulama yüklemenin imkânsız olduğu bu sistemde az da olsa güvenlik açıkları bulunmakta ve bu durum kullanıcıların güvenliğini kendilerinin sağlamlaştırması gerektiğine işaret. İşte bizde sizler için bu yazımızda iPhone’da güvenliği artırma yöntemleri konusunu işleyerek sizlere telefon güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarma imkânı sunacağız.


Öncelikle ilk tavsiyemiz güçlü bir giriş parolası belirlemeniz olacaktır. Çünkü ilk koruma giriş parolası ile başlamaktadır. Eğer iPhone 5S ve daha üzeri bir modelde telefonunuz varsa Touch ID ile bu güvenliği maksimum hale getirebilirsiniz ama bu özelliğin stabil çalışmaması durumunu düşünerek de dört basamaklı güvenli bir kod kullanın. Bunu ise ayarlar menüsünden Touch ID ve parola menüsü altındaki parolayı aç sekmesinden rahatla yapabilirsiniz.


İkinci tavsiyemiz ise kilit ekranı seçeneklerini devre dışı bırakmanız olacaktır. Bunu Ayarlar menüsünde bulunan Touch ID ve parola sekmesindeki kilitliyken erişime izin ver adlı bölümde bulunan Siri ve diğer uygulamalardan istediklerinizi kapatarak yapabilirsiniz.


Üçüncü olarak ise kilit ekranından Denetim Merkezi'ne erişimleri kapatınız. Bunun sebebi ise telefonunuz çalındığında veya kaybolduğunda yetkisiz kişiler tarafından denetim merkezine giriş yapılmaması ve en önemli uygulamamız olan iPhone’umu Bul özelliğinin devre dışında kalmamasını sağlamaktır. Bunu ise ayarlar menüsünde denetim merkezi sekmesi altındaki kilitli ekranda erişim özelliğini kapatarak yapabiliriz.


Dördüncü ve belki de en önemli özellik olan iPhone'umu Bul özelliğini açın. Bu özellik sayesinde telefonunuz kaybolduğu an internet üzerinden telefonunuza erişim sağlayarak telefonu kilitleyebilir ve telefonun anlık konumunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bu ayar içinse Ayarlar menüsünde iPhone’umu Bul’u ve iCloud sekmesi altından yapabilirsiniz.


En son olarak ise iCloud hesabınızı iki aşamalı doğrulama yöntemi ile açma seçeneğini seçmeniz ve bu özelliği bu şekilde kullanmanızdır.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!