iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir? Yayınlanma Tarihi : 28.09.2020 02:26:37 - 8 ay önce
153 izlenme153 okunma 0 yorum0 yorum

iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir?


iPhone ve iPad'de bazı oyunlar ve uygulamalar dünya çapında yayınlanmadan önce bazı ülkelerde kullanıma sunulur. Bu soft-launcholarak adlandırılır. Soft-launchuygulamalar Kanada, Yeni Zelanda, Filipinler gibi ülkelerde sık görülür. Yeni bir iOS uygulamasını merak ediyor ancak bölge kısıtlaması olduğu için indiremiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.


1. iTunes'da Ülkenizi Değiştirin


Bilgisayarınızda iTunes yoksa son versiyonu indirerek yükleyin. iTunes açıkken AppStore sekmesinde olduğunuza dikkat edin. Bu sekmedeyken sağ altta yuvarlak bir bayrak ikonu göreceksiniz. Tıkladığınızda bölge ya da ülke seçmeniz istenecek. Kanada ya da Yeni Zelanda gibi ülkeler en çok soft-launch alan ülkelerdir.


2. Yeni Bir Apple Kimliği Oluşturun


iTunes'da seçtiğinizbölge ile ilişkilendirilmiş yeni bir Apple kimliği oluşturmalısınız. Bu kısım için şu an iPhone'unuzda kullandığınız e-posta dışında bir e-postayı kullanabilirsiniz. Yeni e-postanız hazır olduktan sonra iTunes'dan çıkış yapın. Tekrar kayıt olurken, adımları takip edin, ödeme yöntemi için hiçbiri seçeneğini işaretleyin. Adres bilgilerini seçtiğiniz ülkeye uygun ve gerçekçi olarak doldurun. Her şeyi tamamladıktan sonra Apple kimliği oluştur seçeneğini seçin.


3. iTunes'a Giriş Yapın


Yeni hesabınızla iTunes'a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra iTunes sizi otomatik olarak o ülkenin AppStore'una yönlendirecektir.


4. Oyunları ve Uygulamaları İndirin


iPhone ya da iPad'inizde Ayarlar, iTunes ve AppStore seçeneğine gidin. Eski Apple kimliğiniz ile giriş yapılmış ise o hesaptan çıkış yapın. Yeni açtığınız hesap ile giriş yapın. Giriş yaptığınızda AppStore'u açın ve bölge kısıtlamasıkalkmış şekilde istediğiniz uygulamayı ve oyunu indirin. İstediğiniz ütün oyun ve uygulamaları indirdikten sonra yeni açtığınız hesaptan çıkış yapıp eski hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!